Ukrainos ginkluotųjų pajėgų šauktiniai apmokyti Toledo mieste

Ukrainiečių naujokų koviniai mokymai Ispanijoje. Nuo lapkričio pabaigos Toledo mieste veikia Ukrainos ginkluotųjų pajėgų mokymo centras. Apie jos atidarymą NATO parlamentinėje asamblėjoje paskelbė ministras pirmininkas Pedro Sanchezas.

Ukrainos gynybos ministerija pareiškė, kad yra pasirengusi kas du mėnesius apmokyti 400 karių. Ispanijos pėstininkų akademijos instruktoriai jau buvo priėmę 64 ukrainiečius nuo 19 iki 40 metų.

Prieš atvykdami į Ispaniją tik du iš jų mokėjo šaudyti.

"Pagrindinis modulis skirtas tiems, kurie atvyksta neturėdami karinio pasirengimo.

Jie turi stiprią motyvaciją, žino, su kuo teks susidurti mūšio lauke, todėl viską suvokia labai greitai", - sako brigados generolas ir Toledo mokymo stovyklos vadas Martinezas Lozano.

Ukrainos savanoriams taip pat siūloma išklausyti medicininės pagalbos ir išminavimo kursus. 

"Mūsų vienintelis tikslas - treniruotis ir kuo greičiau grįžti į Ukrainą. Mes giname savo šalį, niekam nesame įsiveržę, tik norime apsaugoti tai, kas mums priklauso" - pasakojo Ukrainos karys.

Tikimasi, kad vykdant specialią ES mokymo misiją netrukus Lenkijoje ir Vokietijoje bus atidaryti dar du centrai Ukrainos kariams.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Organizatorių nuotr.

Ispanijos kariuomenės instruktoriai moko grupę Ukrainos karių karinėje bazėje Tolede, 2022 m. gruodžio 2 d. Ekrano nuotr.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder