Ukrainos pareigūnė: okupantai rusai bėga iš Chersono prisidengdami civiliais

Rusijos kariai, bandantys pereiti iš dešiniojo į kairįjį Dniepro upės krantą Chersono regione, bėgdami nuo Ukrainos ginkluotųjų pajėgų puolimo slepiasi už civilių gyventojų – tam jie ir paskelbė evakuaciją bei kelia sumaištį.

Apie tai nacionalinio televizijos maratono „Ediny Novyny“ eteryje kalbėjo Pietų Ukrainos gynybos pajėgų Jungtinio koordinacinio spaudos centro vadovė Natalija Humeniuk, praneša „Ukrinform“.

„Niekam neaišku, ką ten kolaborantai sugalvojo su ta evakuacija. Žinoma, jų nuolatinė praktika – dangstytis taikiais gyventojais. Jiems baisu, jie išsigandę, jie supranta ir įsisąmonina, kad mūsų kariuomenės pajėgų proveržis yra neišvengiamas,... jie stengiasi kur nors pasislėpti, kur nors pertvarkyti savo gynybą, nes ji negali atsilaikyti prieš mūsų judėjimą dešiniajame krante. Todėl jie stengiasi persikelti į kairįjį krantą, kur, jų manymu, bus saugiau. Tačiau norėdami sukurti didesnį gyventojų tankumą, jie su savimi tempia ir civilius gyventojus“, – pažymėjo N. Humeniuk.

Ji pridūrė, kad teisėta Ukrainos valdžia Chersone kreipėsi į piliečius, prašydama nepadėti okupantams kelti sumaišties ir sąmoningai reaguoti į jų melagingus pranešimus.

N. Humeniuk paragino piliečius, vykstančius į vadinamąją evakuaciją, numatyti būdus, kaip iš jos grįžti, neatiduoti savo dokumentų rusams ir vengti ryšių su okupacine valdžia.

„Ukrinform“ pranešė, kad, pasak Chersono regiono tarybos nario Serhijaus Chlano, Chersono gyventojai, kuriuos rusai neva planuoja „evakuoti“ į regiono dalį kairiajame krante, iš tikrųjų bus vežami net ne į Krymą, o į Rusijos Krasnodaro kraštą ir dar toliau, gal net už Uralo.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder