Ukrainos prezidento aplinka cituoja Putino atsakymą į pasiūlymus susitikti su Zelenskiu

Rusijos diktatorius atsisako surengti tiesiogines derybas su Ukrainos vadovu.

Rusijos prezidentas V. Putinas per derybas su pasaulio lyderiais sakė, kad laikas susitikti su Ukrainos vadovu Volodymyru Zelenskiu esą dar neatėjo, sakė Ukrainos Prezidento kanceliarijos vadovo pavaduotojas Igoris Žovkva

Jis užsiminė, kad Kremlius vis dar tikisi, jog jam pavyks pasiekti kokią nors "pergalę" fronte, kad galėtų sustiprinti savo pozicijas derybose su V. Zelenskiu dėl karo pabaigos.

"Puikiai žinome, kad keli lyderiai ir valstybės pateikė tokį prašymą, raginimą Prezidentui Putinui: sėsti prie derybų stalo. Deja, kol kas jis nėra pasirengęs, be to, kai kuriems lyderiams sako, kad dar neatėjo laikas", - sako A. Žovkva.

Zelenskio susitikimas su Putinu: kas žinoma

Kaip anksčiau pranešė UNIAN, balandžio 5 d. Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis dar kartą pareiškė, kad yra pasirengęs susitikti su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, tačiau neatmetė galimybės, kad susitikimas gali neįvykti.

Tuo pat metu Ukrainos derybų delegacijos vadovas Davidas Arahamija sakė, kad Rusijos pusė patvirtino, jog dokumentų projektai yra pakankamai parengti, kad būtų galima surengti tiesiogines V. Zelenskio ir V. Putino konsultacijas.

Vėliau prezidento kanceliarijos vadovas Michailas Podoliakas pažymėjo, kad Ukrainos ir Rusijos prezidentų derybos gali įvykti po susirėmimo Donbase, kuriame Kijevas pasiryžęs laimėti.

Balandžio 24 d. Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu pareiškė, kad Ukrainos ir Rusijos pusės rengia bendrą deklaraciją.

Dar balandžio 27 d. Turkijos gynybos ministras Hulusi Akaras išreiškė viltį, kad prezidento V. Zelenskio ir V. Putino susitikimas įvyks "artimiausiomis dienomis".

Bet iki šiol jis neįvyko.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder