Ukrainos žemės ūkio ministras įtariamas korupcija

(1)

Ukrainos kovos su korupcija agentūra antradienį apkaltino šalies žemės ūkio ministrą 2017–2021 m. neteisėtai pasisavinus valstybinę žemę, jos vertė viršija 7 mln. JAV dolerių.

Rusijai 2022 m. vasarį įsiveržus, Ukrainoje buvo iškelti keli korupcijos atvejai, bet jie paprastai susiję su žemesnio lygio pareigūnais ir pirkimais kariuomenei. Narystės Europos Sąjungoje siekianti Ukraina pažadėjo stiprinti kovą su korupcija.

Nacionalinis kovos su korupcija biuras (NABU) antradienį pranešė „atskleidęs“, kad dabartinis ministras įgijo „291 mln. grivinų (7,3 mln. JAV dolerių) vertės valstybinę žemę ir mėgino užgrobti dar 190 mln. grivinų vertės žemę“. Agentūra nepranešė šio asmens pavardės, tačiau iš pranešimo aišku, jog kalbama apie žemės ūkio ministrą Mykolą Solskį.

NABU įtaria M. Solskį vadovavus grupei, kuri 2017–2021 m., prieš jam tampant ministru, nusavino dirbamą žemę šiaurės rytinėje Sumų srityje, sunaikinusi dokumentus, rodančius, kad dvi valstybinės įmonės turėjo teisę naudotis žeme.

Tada grupė pasirūpino, kad valstybinė agentūra perleistų teises su ja susijusiems asmenims, prisidengusi vyriausybine žemės ūkio paskirties sklypų naudojimo schema, pranešė NABU.

M. Solskis, kuriam priklausė nemažai ūkininkavimo įmonių, 2019 m. buvo išrinktas į Ukrainos parlamentą, 2022 m. kovą buvo paskirtas žemės ūkio ministru.

Antradienį paskelbtame pareiškime jis teigė, kad byla susijusi su „ginču“ ir kad žemė buvo perduota „pagal įstatymus“.

Vykdant tyrimą jis pažadėjo „didžiausią atvirumą“ ir sakė manantis, kad teismai, įskaitant Aukščiausiąjį Teismą, jau nusprendė, kad įmonės, iš kurių žemė tariamai buvo atimta, neturi įstatyminės teisės į ją.

NABU anksčiau teigė, kad jos agentai sužlugdė „nusikalstamą grupuotę“, mėginusią pakartoti gudrybę su dar vienu 3 300 hektarų ir beveik 5 mln. dolerių vertės žemės sklypu.

Ministrui ir įtariamiems jo bendrininkams įteikti oficialūs pranešimai apie įtarimus, antradienį pranešė Ukrainos specialusis kovos su korupcija prokuroras.

Įstoti į ES siekianti Ukraina, nuo Sovietų Sąjungos subyrėjimo purtoma korupcijos skandalų, pažadėjo stiprinti pastangas įveikti kyšininkavimą. Pernai dėl daugybės korupcijos skandalų kariuomenėje prezidentas Volodymyras Zelenskis atleido šalies gynybos ministrą.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder