Vladimiras Putinas

V. Putinas apie dar vieną kadenciją valdžioje: fakto, kad aš turiu teisę būti išrinktas, kol kas pakanka

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį sakė, kad pernai priimtos Konstitucijos pataisos, sudarančios galimybes jam siekti dar dviejų kadencijų prezidento poste, „stabilizuoja“ šalį, tačiau nenurodė, ar iš tikrųjų sieks naujo perrinkimo.

Archyvų nuotr.

Vladimiras Putinas

Vaizdo ryšiu kalbėdamas vienam rusų investicijų forumui, V. Putinas sakė, kad „dar nenusprendė“, ar dalyvaus 2024 m. prezidento rinkimuose, vyksiančiuose baigiantis jo antrai iš eilės kadencijai.

„Tačiau pats šios teisės buvimas jau stabilizuoja politinę padėtį [šalies] viduje“, – pareiškė ilgametis Rusijos lyderis.

„Fakto, kad aš turiu teisę būti išrinktas, kol kas pakanka“, – sakė jis ir pridūrė, kad dar per anksti kalbėti apie 2024-uosius.

69 metų V. Putinas į valdžią atėjo 2000 m. ir šiuo metu dirba iš viso ketvirtą prezidentinę kadenciją.

Pernai Rusijos valdžia pakeitė Konstituciją, kad V. Putinas prezidento poste galėtų dirbti dar dvi šešerių metų kadencijas iš eilės. Tai sudaro sąlygas jam valdyti iki 2036 m.

Rusijos opozicija kritikuoja šias Konstitucijos pataisas ir sako, kad V. Putinas, kuriam 2036-aisiais sueis 84 metai, planuoja valdyti iki gyvos galvos.

Praėjusį mėnesį duodamas interviu JAV televizijai CNBC V. Putinas atsisakė nurodyti, ar planuoja likti Kremliuje po 2024-ųjų. Pasak jo, kalbos apie galimą jo politinį įpėdinį „destabilizuoja“ Rusijos politinę sistemą.

Pirmaisiais valdymo metais V. Putinas savo pozicijas įtvirtino pažadėjęs stabilumą po Sovietų Sąjungos subyrėjimo ir neramaus 10-ojo dešimtmečio.

Archyvų nuotr.

Vladimiras Putinas

Archyvų nuotr.

Archyvų nuotr.

Sidebar placeholder