V. Putino pramogos taigoje – būsimų nužudymų maskuotė?

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas vėl suvaidino kietą vyruką Kremliaus išplatintuose kadruose iš jo apsilankymo taigoje, o Rusijos žvalgybos pareigūnas įspėjo, kad patvirtintas kritikų, kurių šeši gyvena Didžiojoje Britanijoje ir kuriuos ruošiamasi nužudyti, sąrašas, pranešė Dailymail.co.uk.

Savaitgalį buvo išplatinti kadrai iš V. Putino apsilankymo Sibire, kur jis vairuoja vikšrinį visureigį ir pereina siūbuojantį virvinį tiltą virš užšalusios upės. Tada jis susitinka su gynybos ministru Sergejumi Šoigu piknikui taigoje.

Tuo pat metu anonimas iš Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) įspėjo, kad Kremlius paskelbė nuosprendį savo kritikams, kurie šiuo metu gyvena užsienyje. Pasak anoniminio Rusijos žvalgybos pareigūno, kuris anksčiau įspėjo apie pasikėsinimą į Sergejų Skripalių, sudarytas visas „mirtininkų sąrašas“. 

Į jį patenka verslininkas Billas Browderis, kurio dėka atsirado Magnickio sankcijos, bei buvęs MI6 pareigūnas Christopheris Steele’as, kuris išgarsėjo parengęs ataskaitą apie buvusio JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Rusijos specialiųjų tarnybų santykius; bankininkas Vladimiras Ašurkovas, kuris 2015 m. pabėgo į Didžiąją Britaniją, nes bendradarbiavo su šiuo metu kalinčiu Kremliaus kritiku Aleksejumi Navalnu; kalėjęs ir buvęs turtingiausias Rusijos žmogus Michailas Chodorkovskis; Rusijos didžiausios mobiliųjų telekomunikacijų kompanijos įkūrėjas Jevgenijus Čičvarkinas, kuris, kaip manoma, sumokėjo už A. Navalno gydymą Vokietijoje po apnuodijimo; buvęs KGB/FSB majoras Borisas Karpičovas, kuris 1998 m. pabėgo į Didžiąją Britaniją ir jau du kartus išgyveno bandymus nunuodyti.

„Per COVID-19 visos užsienio operacijos buvo sustabdytos. Dabar jie pradeda iš naujo“, – „The Mirror“ teigė minimas FSB pareigūnas bei pridūrė, kad planuojama, jog žudikų komanda į Didžiąją Britaniją pateks per Airiją.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder