Karo lėktuvai

Vadovavimą NATO oro policijos misijai iš ispanų perima vengrų kariai

Vengrijos karinių oro pajėgų kariai penktadienį perims vadovavimą NATO oro policijos misijai iš Ispanijos karinių oro pajėgų karių. 

Oro policijos vienetų pasikeitimo ceremonija vyks Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų Aviacijos bazėje Šiauliuose.

Joje dalyvaus krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška, Vengrijos gynybos ministras Kristofas Szalay-Bobrovniczky (Kristofas Soloy-Bobrovnitkis), Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys, Vengrijos kariuomenės vadas Romuluszas Ruszin-Szendi (Romulusas Rusin-Sendi) ir kiti.

Iki šiol Lietuvoje misiją stiprinusios Čekijos karinės oro pajėgos lieka tęsti ją dar dviem mėnesiams.

Būsimoji NATO oro policijos misija – jau 60-oji. Jai vadovausiantys Vengrijos karinių oro pajėgų kariai atvyksta su keturiais naikintuvais „JAS 39 GRIPEN“.

Vengrai oro policijos misijoje Baltijos valstybėse dalyvaus trečią kartą, Baltijos šalių oro erdvę jie saugojo ir 2015 bei 2019 metais.

Misiją baigiantys Ispanijos kariai oro erdvės apsaugą vykdė su aštuoniais naikintuvais F-18. Misijoje dalyvavo apie 200 karių.

Misiją sustiprinę ir dar du mėnesius stiprinsiantys Čekijos karinių oro pajėgų kariai oro erdvę saugo su penkiais naikintuvais „JAS 39 Gripen“. Iš viso misiją sustiprina apie 130 čekų karių.

NATO oro policijos misijos sustiprinimą iš Estijos karinių oro pajėgų Aviacijos bazės Amaryje su „Eurofighter“ naikintuvais vykdys Vokietijos karinės oro pajėgos.

Tuo metu Italijos karinės oro pajėgos savo „Eurofighter“ naikintuvais stiprins misiją iš Lenkijos karinių oro pajėgų bazės Malborke.

Rusijai tęsiant karą Ukrainoje, NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys naikintuvai pastaruoju metu ne tik kyla atpažinti ir lydėti skrydžio taisykles tarptautinėje erdvėje virš Baltijos jūros pažeidusius Rusijos karinius orlaivius, bet ir patruliuoja palei Baltijos šalių oro erdvės sieną su Rusija ir Baltarusija.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder