Vašingtonas leido su tam tikrais apribojimais naudoti JAV ginkluotę Rusijoje

Vašingtonas be didelio triukšmo leido Ukrainai su tam tikrais apribojimais naudoti JAV ginkluotę atakuoti Rusijos teritorijoje esančius taikinius, ketvirtadienį pranešė žiniasklaida.

Leidimas duotas išimtinai vykdyti kontratakas, kad būtų apgintas Ukrainos rytuose esantis Charkivo miestas, pranešė „Politico“ ir CNN.

„Politico“ citavo JAV vyriausybės atstovo žodžius, kad šiuo sprendimu siekiama leisti Ukrainos kariams „atsikirsti juos puolančioms ar besirengiančioms pulti Rusijos pajėgoms“.

Trečiadienį JAV valstybės sekretorius Antony‘is Blinkenas leido suprasti, kad Jungtinės Valstijos galėtų neprieštarauti, jog Ukraina naudotų vakarietišką ginkluotę atakuoti karinius taikinius Rusijoje.

Moldovoje vykusios spaudos konferencijos metu A. Blinkenas pasakė, kad JAV vyriausybė nei suteikia galimybę, nei skatina naudoti JAV ginklus pulti taikinius už Ukrainos ribų, tačiau ukrainiečiai turi patys priimti sprendimą, kaip veiksmingiau apsiginti.

Nuo tada, kai prieš daugiau nei dvejus metus prasidėjo plataus masto Rusijos invazija Ukrainoje, JAV teikė Ukrainai karinę pagalbą, tačiau ragino ukrainiečius nenaudoti JAV pagamintų ginklų Rusijos teritorijoje, kad būtų išvengta konflikto eskalavimo.

Pastarosiomis dienomis vis dažniau kalbama apie tai, kad Ukrainai turėtų būti leidžiama naudoti NATO ginkluotę pulti taikinius Rusijos teritorijoje. Už tokį žingsnį pasisako ir Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, ir NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Ukraina jau kuris laikas prašo suteikti jai tokį leidimą. Kol kas tuo tikslu šalis naudodavo nuosavas raketas ir dronus, o vakarietiškoji ginkluotė pagrinde būdavo naudojama pulti rusų pozicijas Maskvos okupuotose Ukrainos teritorijose.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder