Venesuelos prezidentas kaltina opoziciją bandymu įvykdyti perversmą

Venesuelos lyderis ES rinkimų stebėtojus pavadino šnipais

Prezidentas Nicolas Maduras sekmadienį užsipuolė Europos Sąjungos stebėtojus, stebėjusius Venesuelos vietos valdžios rinkimus, ir paneigė jų tvirtinimus, kad praėjusią savaitę vykusiame balsavime būta pažeidimų.

„Tie, kurie atvyko kaip priešai, Europos Sąjungos šnipų delegacija, nerado nė vieno įrodymo, kad galėtų kritikuoti rinkimų sistemą“, – sakė N. Maduras apie lapkričio 21 dieną vykusį balsavimą dėl gubernatoriaus ir mero postų.

Rinkimų nugalėtojais buvo paskelbti daugiausiai kandidatai, palaikantys N. Maduro vyriausybę.

Šiuose rinkimuose opozicinės partijos dalyvavo pirmą kartą nuo 2017 metų, nutraukdamos daugybę boikotų.

ES stebėtojų misija teigė, kad, nepaisant, jos teigimu, geresnių sąlygų nei ankstesniuose rinkimuose, ji pažymėjo, kad „nesilaikoma teisinės valstybės principų.“

Misijos vadovė Isabel Santos teigė, kad „kai kurie įstatymai turėjo įtakos sąlygų lygybei, rinkimų pusiausvyrai ir skaidrumui.“

N. Maduras, kurio išrinkimo 2018 metais nepripažįsta didžioji dalis tarptautinės bendruomenės, vyriausybė iškovojo triuškinamą pergalę prieš savaitę vykusiame balsavime, kurį pirmą kartą per 15 metų stebėjo ES stebėtojai.

Tačiau socialistams padėjo tai, kad opozicijos grupėms nepavyko susivienyti aplink atskirus kandidatus siekiant atimti dalį valdžios ir kontrolės iš N. Maduro, kuris šaliai vadovavo taip, kad naftos turtingos šalies ekonomika buvo sužlugdyta.

„Skaldyk ir valdyk... Nemažai valstijų buvo prarasta dėl susiskaldymo ir nesugebėjimo pripažinti kylančių lyderių“, – AFP sakė apžvalgininkas ir universiteto profesorius Pedro Benitezas.

Sidebar placeholder