Viktoras Orbanas

Vengrija apribos 6 pagrindinių maisto produktų kainas

Vengrijos ministras pirmininkas Viktoras Orbanas trečiadienį paskelbė, kad siekdama kovoti su didėjančia infliacija jo vyriausybė apribos šešių pagrindinių maisto produktų kainas.

„Šiandien nusprendėme įsikišti į šešių produktų kainas: granuliuoto cukraus, kvietinių miltų, saulėgrąžų kepimo aliejaus, kiaulienos kojų, vištienos krūtinėlių ir pusiau nugriebto karvės pieno“, – per vaizdo įrašą savo feisbuko puslapyje sakė V. Orbanas. Jis pridūrė, kad šių prekių kainos turės grįžti į tas, kurios buvo pernai spalio 15 dieną.

Jo teigimu, viršutinė kainų riba įsigalios „kiekvienoje parduotuvėje“ nuo vasario 1 d.

V. Orbanas tai pranešė po vyriausybės posėdžio, kuriame buvo aptarta tai, jog „kainos kyla visoje Europoje dėl didėjančių energijos kainų“. Metų infliacija Vengrijoje lapkritį pasiekė 7,4 proc. – aukščiausią lygį per beveik 15 metų. Lapkritį vyriausybė jau nustatė viršutinę ribą degalų kainoms iki 480 forintų (1,35 euro) už litrą.

Trečiadienio pranešimas paskelbtas V. Orbano „Fidesz“ partijai rengiantis balandžio 3 d. vyksiantiems parlamento rinkimams, kurie jai bus sunkiausi nuo atėjimo į valdžią 2010 metais. Nacionalistas V. Orbanas, siekiantis laimėti ketvirtą kadenciją iš eilės, varžysis su susivienijusios opozicijos aljansu, dauguma apklausų rodo, kad laimėtų balsų skirtumas gali būti itin mažas.

Prieš balsavimą opozicija irgi pasičiupo infliacijos klausimą. Šešių partijų aljanso kandidatas į ministrus pirmininkus Peteris Marki-Zay sakė, kad šis pareiškimas yra „pripažinimas, jog Vengrijos ekonomika yra tragiškos būklės“, ir pridūrė, jog „vietoj atsakingos ekonominės politikos jie griebiasi oficialių kainų, kad pažabotų kainų šuolį“.

Sidebar placeholder