Viename Egipto kaime užfiksuota nežinoma liga

Egipto žiniasklaida pranešė, kad į pietus nuo Kairo esančios Kenos provincijos El-Alikato kaimo žmonės pradėjo sirgti nežinoma liga. Šalies sveikatos apsaugos ministerija į vietą pasiuntė mėginius turinčias paimti ir situaciją įvertinti medicinos brigadas.

Portalas „Cairo24" ir kai kurios kitos vietos žiniasklaidos priemonės rašė, kad El-Alikato kaime maždaug 200 žmonių užsikrėtė nežinoma liga. Ji pasireiškia aukšta temperatūra, galvos skausmu, stipriu nuovargiu ir kaulų laužymo pojūčiu. Žiniasklaida išsakė prielaidą, kad tai gali būti uodų platinama Dengė karštligė.

„Sveikatos apsaugos ir visuomenės ministerija analizuoja skundus, susijusius su tapačių ligos simptomų pasireiškimu tarp Kenos provincijos El-Alikato kaimo gyventojų. Informacijos ir sergančiųjų mėginių surinkimui bei aplinkos tyrimui buvo pasiųstos profilaktinės bei gydomosios medicinos ir epidemiologinės priežiūros brigados", - nurodoma SAM išplatintame pranešime.

Ministerija patikslino, kad panašūs sergančiųjų simptomai fiksuojami keletą dienų.

„Jie trunka tris-penkias dienas. Tokio pobūdžio simptomai pasireiškia esant peršalimui gripui, gastroenteritui ir karštligei. Užkratas plinta esant aukštai temperatūrai, tačiau negalavimai praeina užtikrinus sergančiųjų ramybę, karščiavimą mažinančių vaistų naudojimą ir geriant daug skysčių", - nuramino institucija.

Taip pat buvo patikinta, kad El-Alikatės gyventojams pasireiškia lengvi simptomai, todėl nebūtina jų hospitalizuoti.

Egipto sveikatos apsaugos ministro pavaduotojas Amras Kandilis (Amr Kandil) televizijos kanalui „Sada el-Balad" pareiškė, kad specialistai du kartus per dieną kaimą purkš pesticidais ir patikslino, kad analizei buvo paimti ne tik uodų, bet ir nuotekų mėginiai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder