Vietos žiniasklaida: buvęs Japonijos premjeras Shinzo Abe mirė po šaudymo

Patvirtinta, kad buvęs Japonijos ministras pirmininkas Shinzo Abe mirė, penktadienį į jį buvo šauta per rinkimų kampanijos renginį, pranešė visuomeninis transliuotojas NHK ir „Jiji“ naujienų agentūra.

„Pasak aukšto rango Liberalų demokratų partijos pareigūno, buvęs ministras pirmininkas Sh Abe mirė ligoninėje Kašiharos mieste, Naros regione, kur buvo gydomas. Jam buvo 67 metai“, – pranešė NHK.

Jau skelbėme, kad buvęs ministras pirmininkas apie 11 val. 30 min. (vietos, 5 val. 30 min. Lietuvos laiku) buvo pašautas Naroje.

Vienas vyras – kaip manoma, šaulys – buvo sulaikytas.

Visuomeninis transliuotojas NHK nurodė, kad dėl įtariamos žmogžudystės buvo sulaikytas įtariamas užpuolikas, iš pažiūros – į 5-ą dešimtį įžengęs vyras.

Transliuotojas, remdamasis šaltiniais policijoje, pridūrė, kad iš šio asmens buvo paimtas ginklas.

Sh. Abe sakė agitacinę kalbą per renginį, susijusį su sekmadienį įvyksiančiais parlamento aukštųjų rūmų rinkimais. Tuo metu pasigirdo į šūvį panašus pokštelėjimas, informavo keletas žiniasklaidos priemonių, įskaitant naujienų agentūrą „Kyodo“.

„Jis sakė kalbą, ir jam iš už nugaros priėjo vyras“, – NHK sakė viena ten buvusi jauna moteris.

„Pirmojo šūvio garsas buvo kaip žaislinio [ginklo]. Jis [ekspremjeras] neparkrito, ir tada pasigirdo garsus trenksmas. Antrasis šūvis buvo labiau matomas – buvo matyti kibirkštys ir dūmai“, – pridūrė ji.

„Po antrojo šūvio žmonės jį apsupo ir darė širdies masažą“, – pasakojo įvykio liudininkė.

67 metų ekspremjeras susmuko, buvo matyti, kad jam iš kaklo teka kraujas, naujienų agentūrai „Jiji“ sakė vienas šaltinis Sh. Abe valdančiojoje Liberalų demokratų partijoje (LDP).

NHK ir „Kyodo“ pranešė, kad Sh. Abe buvo išvežtas į ligoninę.

Buvęs Tokijo gubernatorius Yoichi Masuzoe (Joičis Masudzojė) per „Twitter“ parašė, kad ekspremjerui sustojęs kvėpavimas ir neplakė širdis.

Japonijoje įprasta, kad asmuo pripažįstamas mirusiu tik koroneriui pateikus oficialią išvadą.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder