Putinas

Vladimiras Putinas leido atidėjo Kubai skolų gražinimą dar 5 metams

Kremlius ir toliau grįžta prie sovietinės praktikos - daugiamilijardinių injekcijų draugiškiems režimams užsienyje, išdalijant paskolas ir vėliau jas atleidžiant mainais už lojalumą, - skelbia "The Moscow Times"..

Panaikinus 23 mlrd. dolerių skolą Afrikai, Rusija suteikė didelį atleidimą nuo 2015 m. paskolos Kubai.

RBC duomenimis, Havanai suteikta teisė mažiausiai penkerius metus nemokėti nei palūkanų, nei pagrindinės sumos už 1,2 mlrd. eurų paskolą, skirtą dviejų elektrinių statybai: "Maximo Gomez" ir "East Havana".

Pagal pirminį susitarimą Kuba turėjo pradėti grąžinti paskolą šiais metais ir visiškai ją grąžinti iki 2028 m.

Dabar pirmoji įmoka perkelta į 2028 m., o galutinis grąžinimo terminas - į 2040 m.

Atitinkamus tarpvyriausybinio susitarimo pakeitimus, kuriuos pasirašė Finansų ministerijos vadovas Antonas Siluanovas ir Kubos ministrų tarybos pirmininko pavaduotojas Ricardo Cabrisas, patvirtino Rusijos vyriausybė. Dokumentas paskelbtas norminių aktų portale.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas 2014 m. atliko didžiausią Kubos skolų nurašymą. 

Tuo metu iš karto buvo nurašyta 32 mlrd. dolerių skolų - suma, kuri dabartiniu valiutos kursu prilygsta metiniam valstybinės medicinos biudžetui, priklausančiam AKM, trims metiniams visos Rusijos aukštojo mokslo sistemos biudžetams ir 10 metinių turtingų regionų, tokių kaip Nižnij Novgorodo ar Novosibirsko sritys, biudžetų.

Praėjusiais metais, Sąskaitų rūmų duomenimis, Rusija gavo tik 33,8 mlrd. rublių paskolų užsienio šalims ir juridiniams asmenims.

Palyginti su 2021 m., įplaukos sumažėjo 3,3 karto, o galutinė jų apimtis buvo mažiausia nuo 2012 m.

Kartu skolų grąžinimo planas (138,5 mlrd. rublių) įvykdytas tik 24 % - kitaip tariant, trys ketvirtadaliai sumos, arba daugiau kaip 100 mlrd. rublių, nepasiekė biudžeto.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder