Vladimiras Putinas „neatmeta“ galimybės siųsti ginklų į Šiaurės Korėją

(2)

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ketvirtadienį pareiškė, kad „neatmeta galimybės“ siųsti ginklų į Šiaurės Korėją, su kuria šią savaitę pasirašė abipusės gynybos paktą, ir įspėjo Pietų Korėją neginkluoti Ukrainos.

Kelionės į Vietnamą metu V. Putinas sakė, kad Maskva gali nusiųsti raketų į Šiaurės Korėją, vadindamas tai atsaku Vakarams, remiantiems Ukrainą.

„Tie, kurie tai (raketas Ukrainai – red.) siunčia, mano, kad jie su mumis nekariauja, bet aš pasakiau, taip pat ir Pchenjane, kad tada mes pasiliekame teisę tiekti ginklus į kitus pasaulio regionus, atsižvelgiant į mūsų susitarimus su KLDR, – sakė V. Putinas. – Aš neatmetu šios galimybės.“

Pietų Korėja ketvirtadienį Rusijos ir Šiaurės Korėjos sutartį pavadino „keliančia didelį susirūpinimą“, o vienas aukšto rango pareigūnas pareiškė, kad Seulas „peržiūrės“ savo politiką nesiųsti ginklų tiesiogiai Ukrainai.

V. Putinas atmetė susirūpinimą, sakydamas: „Pietų Korėjai nėra dėl ko nerimauti“, bet  perspėjo Seulą netiekti ginklų Kyjivui.

„Ryšium su mirtinų ginklų siuntimu į kovos zonas Ukrainoje, tai būtų labai didelė klaida. Tikiuosi, kad taip neatsitiks“, – sakė jis, pridurdamas: „Jei taip atsitiks, tuomet priimsime atitinkamą sprendimą, kuris tikriausiai nepatiks dabartinei Pietų Korėjos vadovybei.“

Pastaraisiais metais Pietų Korėjoje labai išaugo tarptautinių karinių pardavimų apimtys. Tačiau šalyje galioja ilgametė draudimo parduoti ginklus į aktyvių konfliktų zonas politika, kurios ji laikosi, nepaisydama JAV ir Ukrainos raginimų persvarstyti šią nuostatą.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder