Vladimiras Putinas

Vladimiras Putinas pažadėjo nenaudoti Ukrainoje branduolinių ginklų

(2)

Rusija neturi poreikio smogti Ukrainai branduoline bomba, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Per Sankt Peterburgo tarptautinio ekonomikos forumo (SPIEF) plenarinę sesiją moderatorius Dmitrijus Simesas paklausė V. Putino, ką jis mano apie idėją panaudoti taktinį branduolinį ginklą. "Neigiamai", - atsakė prezidentas (cituoja "Interfax").

Valstybės vadovas pažadėjo branduolinį ginklą panaudoti tik tuo atveju, jei kiltų grėsmė Rusijos teritoriniam vientisumui, nepriklausomybei, suverenitetui ar egzistavimui, kaip išdėstyta branduolinėje doktrinoje. 

"Branduoliniai ginklai sukurti tam, kad užtikrintų mūsų saugumą plačiąja prasme ir Rusijos valstybės egzistavimą. Tačiau mes, pirma, neturime tokio poreikio, o antra, pats spekuliavimo šia tema faktas jau mažina galimybę sumažinti ginklų panaudojimo slenkstį", - pridūrė V. Putinas.

Prezidentas taip pat sakė, kad Rusija turi daugiau branduolinių ginklų nei NATO.

 "Jie verčia mus derėtis dėl branduolinių pajėgumų mažinimo. "Krieną" jiems, kaip mes sakome savo liaudyje", - sakė jis.

Kartu V. Putinas sakė, kad pirmieji branduoliniai užtaisai jau perduoti Baltarusijai. Pasak jo, procesas bus baigtas iki metų pabaigos.

Organizatorių nuotr.

Jis pabrėžė, kad tai yra atgrasymo elementas. "Kad visi, kurie galvoja strategiškai smogti mums, nepamirštų šio fakto", - aiškino prezidentas.

Anksčiau V. Putinas sakė, kad specialių branduolinės amunicijos saugojimo objektų statyba Baltarusijoje bus baigta liepos 7-8 dienomis.

Tik po to buvo planuojama pradėti taktinių branduolinių ginklų dislokavimą respublikoje. 

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka apie branduolinių ginklų perkėlimo į Baltarusiją proceso pradžią paskelbė dar gegužės 25 d.

"Turėjome paruošti saugyklas ir kitus dalykus. Tai padarėme, todėl branduolinių galvučių perkėlimas jau prasidėjo", - sakė jis.  

V. Putino sprendimas dislokuoti branduolinius ginklus Baltarusijoje sukėlė neigiamą reakciją ne tik Vakarų šalyse, bet ir Kinijoje.

Gegužės pabaigoje apie tai kalbėjo ir Kazachstano prezidentas Kasimas-Jomartas Tokajevas.

Jis kalbėjo apie Rusijos ir Baltarusijos sąjunginės valstybės "fenomeną" su branduoliniais ginklais "vienas už du" ir kritikavo padėtį Eurazijos ekonominėje sąjungoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder