Vokietijos žvalgyba: Putinas siekia užbaigti karą mūšio lauke

Vokietijos žvalgyba: Putinas siekia užbaigti karą mūšio lauke

(2)

Praėjus beveik metams nuo Rusijos invazijos į Ukrainą, kurią įsakė pradėti prezidentas Vladimiras Putinas, Maskvos vadovybė nerodo jokių ženklų, kad būtų pasirengusi derėtis dėl karo pabaigos, teigia Vokietijos slaptosios tarnybos.

Nėra jokių požymių, kad V. Putinas norėtų pasiekti susitarimą dėl taikos, trečiadienį paskelbtuose komentaruose Vokietijos žiniasklaidos grupei „Redaktionsnetzwerk Deutschland“ (RND) sakė Vokietijos užsienio žvalgybos tarnybos BND vadovas Bruno Kahlas.

Šiuo metu V. Putinui rūpi užbaigti karą „mūšio lauke, ten pasiekiant kuo daugiau laimėjimų, kad paskui, kada nors ateityje, galėtų diktuoti taikos susitarimą savo sąlygomis“, – sakė Vokietijos žvalgybos vadovas.

B. Kahlas taip pat pabrėžė, kad šalis vis dar yra pajėgi pasiųsti į frontą daug daugiau karių. Iš 300 tūkst. karių, kuriuos Maskva mobilizavo praėjusių metų rudenį, kai kurie vis dar mokomi, o kiti jau išsiųsti į fronto liniją, sakė jis.

Rusija turi „tolesnį mobilizacijos potencialą“ – „iki 1 mln. vyrų, jei Kremlius manys, kad tai būtina“, sakė Vokietijos žvalgybos vadovas.

Tačiau nepaisant Rusijos pranašumo skaičiaus atžvilgiu, Ukraina šiuo metu vis dar gali labai veiksmingai gintis nuo Maskvos pajėgų, sakė B. Kahlas. – „Tačiau ilgesniu laikotarpiu tai bus sunki kova, ir Ukrainai ji bus sėkminga tik tuo atveju, jei Vakarų parama bus tikrai nuosekli“.

Iki šiol Rusijos kariams sekėsi sustabdyti netikėtus ukrainiečių kontrpuolimus. Dabartinę padėtį mūšio lauke B. Kahlas apibūdino kaip tranšėjų karą, „labai žiaurų, brutalų išsekinimo karą“.

Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą praėjusių metų vasario 24 dieną.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder