Volodymyras Zelenskis lankosi Briuselyje

Volodymyras Zelenskis pakvietė Joe Bideną artimiausiomis dienomis apsilankyti Kijeve

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, sekmadienį telefonu kalbėdamasis su JAV prezidentu Joe Bidenu, patikino jį, kad Ukrainos sostinė ir kiti dideli šalies miestai yra saugūs.

„Sustabdysime bet kokią eskalaciją Ukrainos link. Ukrainos sostinė Kijevas, kiti mūsų valstybės miestai – Charkovas ir Lvovas, Dniepras ir Odesa – yra saugūs ir patikimai ginami“, - teigė V. Zelenskis, kurio žodžius cituoja Ukrainos prezidento biuras.

Pasak V. Zelenskio, Ukraina „suvokia visus dabartinius pavojus, yra pasirengusi bet kokiai padėties raidai“.

Prezidentai aptarė būdus įtampai mažinti ir taikai užtikrinti naudojant visus turimus derybų formatus, pranešė biuras.

V. Zelenskis pakvietė J. Bideną apsilankyti Kijeve ir išsakė viltį, kad jo atvykimas artimiausiomis dienomis prisidėtų prie deeskalacijos. „Esu įsitikinęs, kad jūsų atvykimas į Kijevą artimiausiomis dienomis, kurios yra lemiamos situacijai stabilizuoti, būtų galingas signalas ir prisidėtų prie deeskalacijos“, - pareiškė Ukrainos prezidentas. Dviejų valstybių vadovai aptarė sankcijas „Rusijos agresijos eskalacijos atveju“, pažymi Ukrainos prezidento biuras.

Pastaruoju metu Rusija prie Ukrainos sienos sutelkė dešimtis tūkstančių kareivių, o tai verčia nerimauti, kad Europoje gali prasidėti didelis ginkluotas konfliktas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder