„Wagner“ grupuotė pripažino, kad kalėjime užverbuotas Zambijos pilietis žuvo Ukrainoje

Rusijos samdinių grupuotės „Wagner“ vadovas antradienį pripažino, kad jo užverbuotas studentas iš Zambijos žuvo kovodamas Ukrainoje.

„Wagner“ vadovo Jevgenijaus Prigožino prisipažinimas paskelbtas praėjus dviem savaitėms po to, kai Zambija pareikalavo, kad Maskva skubiai pasiaiškintų dėl jos piliečio žūties.

Su Kremliumi susijęs verslininkas teigė, kad 23 metų Lemekhanis Nathanas Nyirenda „žuvo kaip didvyris“ kovodamas su Rusijos pajėgų gretose.

„Lemekhanis Nathanas Nyirenda rugsėjo 22 dieną vienas pirmųjų įsiveržė į priešo apkasus, parodydamas drąsą ir narsą“, – per savo spaudos tarnybą socialinėje žiniasklaidoje pareiškė J. Prigožinas.

J. Prigožinas, kurio įtaka išaugo Kremliui vykdant karą Ukrainoje, sakė, kad „gerai prisimena šį vaikiną“.

Manoma, kad griežtosios linijos oligarchas asmeniškai važinėjo po Rusijos kalėjimus, kad užverbuotų naujų kovotojų.

J. Prigožinas užverbavo L. N. Nyirendą iš kalėjimo Tverės srityje į šiaurę nuo Maskvos. Jis teigė, kad zambis savo noru sutiko vykti ir kovoti už „Wagner“.

Pasak Zambijos valdžios institucijų, L. N. Nyirenda Maskvos inžinerinės fizikos institute studijavo branduolinę inžineriją.

2020 metų balandį jam buvo skirta 9,5 metų laisvės atėmimo bausmė. Valdžios institucijos nenurodė, kodėl jis buvo įkalintas.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder