Zelenskis: Rusijos kariai miršta taip, tarsi būtų dulkės po savo šeimininkų kojomis

Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis sakė, kad Rusijos kariai žudo ir miršta patys, tarsi būtų dulkės po Rusijos šeimininkų kojomis. Tai jis pareiškė vaizdo kreipimesi.

Pasak prezidento, Rusija taip niekina savo piliečius, kad jie nesupranta, kokia yra žmogaus gyvybės vertė.

"Tačiau nuo vasario 24 d. mūsų šalyje viskas pasikeitė. Tiesiogine prasme kiekviena diena dabar mums yra apsaugos diena, diena, kai reikia apsaugoti visus mūsų žmones, vaikus, mūsų ateitį, apsaugoti laisvą šalį, kurioje kiekvienas vaikas galės užaugti ir gyventi taip, kaip nori, be prievartos", - sakė jis.

V. Zelenskis pabrėžė, kad visi mato, ką Rusija atneša į Ukrainą ir ką ji nori atnešti į kitas Europos šalis - visišką panieką atskiriems žmonėms, tautoms.

Prezidentas pabrėžė, kad ukrainiečių gyvenimo principai yra labai skirtingi, nepaisant to, kad pats gyvenimas pasikeitė atėjus karo metui.

"Kiekvienas žmogus yra svarbus - tai pagrindinis dalykas, skiriantis mus nuo okupantų", - pabrėžė V. Zelenskis.

Jis priminė, kad per 98 dienas, kai Rusija vykdė plataus masto invaziją, nuo okupantų smūgių nukentėjo 689 vaikai - ir tai tik žinomi atvejai.

"Dar neturime visos informacijos iš teritorijos, kuri dabar lieka okupuota. Tačiau kol kas žinoma, kad 446 vaikai buvo sužeisti, 243 vaikai žuvo. Dar 139 dingo..." - pridūrė valstybės vadovas.

V. Zelenskis trumpai papasakojo kelių vaikų, žuvusių per priešo apšaudymą, istorijas.

"Dabar esu įvardijęs tik tuziną vaikų su 243. Ir tai ne tik skaičiai. Kiekviena eilutė - tai skirtingas pasaulis, kurį sunaikino rusų kariuomenė. Šiame sąraše yra ir tokių, apie kuriuos nieko nežinoma, net jų pavardės...", - sakė jis.

Kaip pranešė UNIAN, Ukrainos ginkluotosios pajėgos nuo visiško įsiveržimo į Rusijos Federaciją sunaikino 30 700 priešo karių. 
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder