Volodymyras Zelenskis, Valerijus Zalužnas

Zelenskis sako, kad Zalužno atsistatydinimas būtinas, kad būtų galima tikėti Ukrainos pergale

(1)

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmą kartą patvirtino, kad svarsto apie Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiojo vado Valerijaus Zalužno pakeitimą.

"Žinoma, reikia persitvarkymo ir naujos pradžios.

Kai apie tai kalbame, turiu omenyje daugelio vadovaujančių valstybės asmenų pakeitimą, ne tik karinėje srityje.

Aš svarstau apie šį [Zalužno] pakeitimą, tai tiesa", - sakė Zelenskis interviu Italijos televizijos kanalui RAI.

Pasak jo, šalyje būtina skubiai pakeisti visą valdymo aparatą, kad būtų galima "judėti vieninga kryptimi" ir "būti tikriems dėl pergalės".

"Turime turėti tinkamą pozityvią energiją. Štai kodėl aš kalbu apie restartą", - aiškino Ukrainos prezidentas.

V. Zelenskis taip pat pripažino "sąstingį" fronte, aiškindamas, kad Vakarai vilkina ginklų tiekimą. Anot jo, dėl to kylančios problemos "lemia klaidas" mūšio lauke.

Anksčiau "The Washington Post" rašė, kad Ukrainos prezidentas sausio 29 d. susitiko su AFU vyriausiuoju vadu ir pasiūlė jam atsistatydinti.

Tarp jų įvyko apsižodžiavęs pokalbis, kurio metu Zalužnas paprašė papildomo šaukimo dėl didesnės Rusijos karių ugnies galios ir skaičiaus.

Tačiau Zelenskis manė, kad mobilizacija šiuo metu nepagrįsta, nes Kijevas neturi pakankamai lėšų jai vykdyti.

Per tą susitikimą Zelenskis sakė priėmęs sprendimą atleisti Zalužną, CNN sakė gerai informuotas šaltinis.

Prezidentas motyvavo tuo, kad Zalužno pasitraukimas gali turėti teigiamos įtakos Ukrainos sąjungininkams, kurie pastaruoju metu susilpnino savo finansinę paramą.

Zelenskis taip pat sakė Zalužnui, kad ukrainiečiai pavargo nuo kovų ir reikia "atnaujinti padėtį". Kartu prezidentas pasiūlė vyriausiojo vado patarėjo pareigas, tačiau Zalužnas jų atsisakė, rašė WaPo.

Tačiau nedelsiant atsistatydinti vyriausiajam vadui sutrukdė informacijos nutekėjimas žiniasklaidoje, JAV ir Jungtinės Karalystės susirūpinimas ir tai, kad Zalužnui negalėjo greitai rasti pamainos.

AFU vyriausiojo vado posto atsisakė du pagrindiniai pretendentai: 38 metų Kirilas Budanovas, Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos vadovas, ir 58 metų Oleksandras Syrskis, AFU sausumos pajėgų vadas, teigė "The Times".

Nepaisant to, kad atsisakė atsistatydinti, Zalužnas vis tiek planuoja palikti kariuomenę, teigė "WaPo" šaltinis.

Zalužnas vyriausiuoju AFU vadu tapo 2021 m. 2023 m. rudenį žiniasklaida pranešė apie jo ir Zelenskio konfliktą po vyriausiojo vado interviu žurnalui "The Economist", kuriame jis pranešė apie įstrigusį karą.

Prezidentas su tuo viešai nesutiko ir nustojo tiesiogiai bendrauti su vyriausiuoju vadu.

Pasak Simono Šusterio, Zelenskio biografo ir "Time" žurnalisto, prieštaravimai tarp prezidento ir kariuomenės vado kilo dar prieš Rusijos visavertę invaziją į Ukrainą.

Visų pirma Zalužnas pasisakė už visuotinę mobilizaciją ir sienų su Rusija stiprinimą, o Zelenskis baiminosi, kad tokios priemonės sukels visuomenės paniką.

Organizatorių nuotr.

THE MOSCOW TIMES

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder