Zelenskiui Vokietijoje įteiktas Karolio Didžiojo apdovanojimas už nuopelnus Europai

Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui sekmadienį Vokietijos Acheno mieste buvo įteiktas jam ir Ukrainos žmonėms skirtas Karolio Didžiojo apdovanojimas už nuopelnus Europos vienybei.

Įteikimo ceremonijoje asmeniškai dalyvavęs V. Zelenskis teigė, kad jam yra „didžiulė garbė“ priimti šį apdovanojimą.

Kreipdamasis į susirinkusius žmones, Ukrainos lyderis tvirtino, kad kiekvienas ukrainietis, kasdien kovojantis už savo laisvę ir Europos vertybes, nusipelnė stovėti šalia jo. V. Zelenskis pabrėžė, kad Ukraina labiausiai nori taikos, tačiau jai pasiekti būtina Kyjivo pergalė dabartiniame Rusijos sukeltame kare.

Į ceremoniją atvykusi Europos Komisijos (EK) pirmininkė Ursula von der Leyen nurodė, kad Ukraina įkūnija Europos idėjos esmę – „drąsą ginti savo įsitikinimus, kovą už vertybes ir laisvę, įsipareigojimą taikai ir vienybei“. Ji kartu pabrėžė, kad Ukraina taip pat kaunasi „už mūsų pačių laisvę ir vertybes“. U. von der Leyen antrino Achene esantis Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis.

Tuo metu Vokietijos kancleris Olafas Scholzas savo ruožtu akcentavo, kad Rusijos karas prieš Ukrainą aiškiai įtvirtino, jog „Ukraina yra mūsų Europos šeimos dalis“.

V. Zelenskis šiuo metu vieši Vokietijoje. Šeštadienį jis lankėsi Italijoje, o vėliau sekmadienį jo dar galimai laukiama Prancūzijoje.
 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder