JAV bus sunku numatyti Rusijos branduolinį smūgį Ukrainoje

Žiniasklaida: JAV bus sunku numatyti Rusijos branduolinį smūgį Ukrainoje

Po naujausių Kremliaus grasinimų apie galimą Rusijos teritorijų gynybą naudojant "visų rūšių ginklus" JAV sustiprino bet kokių okupantų karinių veiksmų ar pranešimų, iš kurių būtų galima spręsti, kad V. Putinas įsakė panaudoti branduolinius ginklus, stebėseną. 

Taip teigiama "Politico" straipsnyje.

Vis dėlto gauti žvalgybinės informacijos apie bet kokią artėjančią Rusijos ataką būtų sunkiai įveikiama užduotis.

Pasak JAV pareigūno, maždaug 20 Rusijos ginklų sistemų gali nešti ir įprastinius sprogmenis, ir mažo galingumo branduolines galvutes.

Remiantis viešais duomenimis, Rusija turi daugiau nei 1900 taktinių branduolinių galvučių, dar vadinamų nestrateginėmis branduolinėmis galvutėmis.

"Tai - nuo sparnuotųjų raketų iki branduolinių torpedų, gravitacinių bombų ir vidutinio nuotolio balistinių raketų", - sakė pareigūnas. 

Pasak pareigūno, žvalgybos agentūros įsitikinusios, kad Rusija nerizikuos pradėti plataus masto branduolinį karą ir nepradės masinio puolimo prieš Ukrainą ar NATO šalis.

"Jie niekada nenaudos strateginių branduolinių ginklų.

Jie niekada nepaleis tarpžemyninės balistinės raketos ir nepakels į orą bombonešio (Tu-95) su megatoninėmis kovinėmis galvutėmis.

Jie naudos trumpojo nuotolio ginklus.

Jie turi kovines galvutes, kurias vadiname mikrobranduoliniais užtaisais, kurių galingumas siekia nuo dešimčių iki šimtų tonų", - sakė vyriausybės pareigūnas.

Taip pat žinoma, kad Rusija turi mažesnių branduolinių ginklų, skirtų naudoti mūšio lauke, kurie prilygsta arba pranoksta ant Japonijos numestas bombas, įskaitant ir kilotonų kalibro bombas.

JAV vadai ir žvalgybos ekspertai tikisi, kad pirmasis ženklas, jog Rusija nusprendė panaudoti branduolinį ginklą Ukrainoje, nebus grybo debesis.

Buvęs aukšto rango JAV nacionalinio saugumo tarybos pareigūnas, kuris vis dar konsultuoja JAV vadovybę, sakė, kad Baltųjų rūmų pareiškimai rodo, jog jie remiasi žvalgybos priemonių rinkiniu.

Tačiau tai labai sunku dėl to, kad Rusija turi 23 skirtingas dvejopo naudojimo ginklų sistemas, kurių daugelį naudoja Ukrainoje.

"Jei rusai turi jį savo arsenale kaip įprastinį ginklą, galima daryti prielaidą, kad jis turi branduolinę galvutę.

Beveik kiekvienas rusų turimas ginklas gali turėti branduolinę galvutę. Jei tai artilerijos sistema, oro gynybos sistema, torpeda, sparnuotoji raketa, ji gali turėti branduolinį ginklą", - sakė šaltinis. 

JAV pareigūnas paminėjo trumpojo nuotolio balistinių raketų sistemą "Iskander", kuri gali šaudyti ir įprastinėmis, ir branduolinėmis galvutėmis.

Tačiau gali būti ir subtilių požymių, kad branduolinis variantas buvo pradėtas įgyvendinti, pavyzdžiui, kai tam tikri vienetai, turintys priemonių nedideliam branduoliniam užtaisui paleisti, elgiasi neįprastai, pavyzdžiui, nukreipia kai kurias pajėgas ar įrangą, bet ne kitas.

Organizatorių nuotr.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder