Žiniasklaida: per du mėnesius Vokietija beveik nesuteikė Ukrainai ginklų ir sumažino paramą iki minimumo

Nepaisant pažadų, Vokietija per 9 savaites suteikė minimalią karinę paramą ir beveik nepateikė Ukrainai ginklų, - paskelbė "Welt".

Balandžio 19 d. kancleris Olafas Scholzas pareiškė, kad Vokietija netiekia sunkiosios ginkluotės, nes to nedaro ir kitos šalys, pavyzdžiui, JAV, Kanada, Jungtinė Karalystė ir Prancūzija (nors iš tikrųjų JAV ir Jungtinė Karalystė, taip pat Australija ir Nyderlandai tiekia sunkiąją ginkluotę Ukrainai).

Kaip minėta, M. Scholzas jau keletą savaičių kartoja, kad parama Kijevui tęsiasi.

Paskutinį kartą - Pasaulio ekonomikos forume Davose: "Putinas pradės rimtas taikos derybas tik tuo atveju, jei supras, kad negali palaužti Ukrainos gynybinių pajėgumų. Todėl remiame Ukrainą."

Tačiau, kaip rodo "Welt" turimi dokumentai, nuo kovo pabaigos Vokietija taip pat beveik nepateikė ginklų.

Nuo kovo 30 d. iki gegužės 26 d. į Ukrainą atvyko tik dvi Vokietijos vyriausybės ginklų siuntos.

Vokietija atsiuntė 3 000 prieštankinių minų ir dar 1 600 specializuotų kryptinių prieštankinių minų, kulkosvaidžių atsarginių dalių, "žiebtuvėlių", detonacinių laidų, radijo imtuvų, rankinių granatų ir sprogmenų.

Ukrainos duomenimis, paskutiniai priešlėktuvinės ir prieštankinės ginkluotės kroviniai buvo pristatyti kovo 25 d., t. y. daugiau nei prieš du mėnesius - 2 000 raketų "Panzerfaust 3" ir 1 500 priešlėktuvinių raketų "Strela".

Ukrainos kariuomenei taip pat reikia prieštankinių "Harpoon" tipo raketų.

Ukraina tai patvirtino balandžio 9 d. ir gegužės 1 d. laiškuose Vokietijai.

"Welt" prašymu Vokietijos gynybos ministerijos atstovė spaudai sakė, kad "informacija apie konkrečius ginklų tiekimus yra susijusi su saugumu ir įslaptinta, todėl prašau jūsų supratimo, kad negaliu nei pateikti daugiau informacijos, nei patvirtinti detalių".

Išbraukė visus sunkiuosius ginklus

Balandžio pabaigoje paaiškėjo, kad Vokietijos gynybos ministerija išbraukė visus sunkiuosius ginklus iš Ukrainos siunčiamų ginklų sąrašo, nors Vokietijos pramonė yra pasirengusi tiekti daug ginklų trumpuoju ir vidutinės trukmės laikotarpiu.   

Ukrainos atsiųstame sąraše, kuriame prašoma ginklų kovai su Rusijos invazija, buvo daug sunkiosios ginkluotės: tankai "Leopard", šarvuočiai "Puma" ir "Marder", šarvuočiai "Boxer" ir "Fuch".

Be to, Ukraina informavo Vokietijos federalinę vyriausybę ir pramonę apie skubų daugkartinių raketų paleidimo įrenginių ir prieštankinių raketų, taip pat prieštankinių raketų "Milan" ir "Spike" poreikį. 

Gynybos ministerija, Olafo Scholzo biurui primygtinai reikalaujant, pradėjo mažinti sąrašus, todėl galimo Vokietijos karinės pramonės ginklų eksporto į Ukrainą sąrašas buvo sutrumpintas nuo 48 iki 24 puslapių.

Neliko visų sunkiųjų ginklų, kuriuos Vokietijos pramonė norėjo parduoti Ukrainai. Iš pradinių 15 Ukrainos prašymų dėl ginkluotės liko tik trys, o kai kurie iš jų yra alternatyvūs.   

Bendra visos "konsoliduotos" Vokietijos ginkluotės, skirtos Ukrainai, vertė yra tik 307 mln. eurų, nors Vokietijos vyriausybė teigė skyrusi 1 mlrd. eurų, kurių didžioji dalis neva turėjo atitekti Ukrainai.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder