Žlugus Bulgarijos vyriausybei, Petkovas pirštu rodo į mafiją ir Rusiją

Bulgarijos ministras pirmininkas Kirilas Petkovas, trečiadienį jo vyriausybei pralaimėjus balsavimą dėl nepasitikėjimo, visą kaltę suvertė Rusijai ir galingai savo šalies mafijai, - rašo politico.eu. 

Prieš ministro pirmininko kabinetą balsavo 123 įstatymų leidėjai iš 239.

Petkovas, kuris į valdžią atėjo tik prieš šešis mėnesius, buvo išrinktas pažadėjęs kovoti su šalyje klestinčia korupcija ir po invazijos į Ukrainą privertė Sofiją laikytis neįprastai griežtos pozicijos Rusijos atžvilgiu.

Per balsavimą dėl nepasitikėjimo maždaug 123 iš 239 parlamento įstatymų leidėjų balsavo prieš jo kabinetą.

"Šis balsavimas yra vienas mažas žingsnelis labai ilgame kelyje, kuris mūsų laukia. Pažadu, kad tęsime kovą, kad susigrąžintume šalį, ir vieną dieną turėsime Bulgariją be marionečių šeimininkų, be mafijos - normalią Europos šalį", - sakė jis savo valingoje kalboje nacionalinėje asamblėjoje.

Pateikdamas sąrašą žmonių, prisidėjusių prie jo administracijos griovimo, Petkovas įvardijo Rusijos ambasadorių Sofijoje ir apkaltino Rusiją, kad ji per kraštutinių dešiniųjų partijos "Atgimimas" įstatymų leidėjus darė įtaką jo pašalinimui.

Trečiadienį vykusį balsavimą dėl nepasitikėjimo paskatino buvęs televizijos pokalbių laidų vedėjas, tapęs politiku, Slavi Trifonovas, staiga iš trapios keturių partijų valdančiosios koalicijos pašalinęs savo partiją "Yra tokia tauta".

Trifonovas sako, kad nesutaria dėl biudžeto, ir kaltina Petkovą, kad jis laikosi pernelyg švelnios pozicijos dėl leidimo Šiaurės Makedonijai pradėti derybas dėl narystės ES.

Pastarosiomis dienomis daug politinių diskusijų vyko apie tai, ar Trifonovas traukėsi iš vyriausybės dėl priežasčių, susijusių su galinga Bulgarijos oligarchine mafija, kuri pralaimėtų dėl Petkovo pažadėtos kovos su papirkinėjimu.

Šį aiškinimą sustiprino saujelė Trifonovo partijos įstatymų leidėjų, kurie perbėgo pas Petkovą būtent dėl to, kad jų partija, anot jų pačių, stojo mafijos pusėn.

Trifonovas atkirto, kad kaltinimai mafija yra absurdiški.

Petkovo partija, o po jos ir opozicija, dabar turės galimybę pabandyti surinkti paramą, kad būtų sudaryta tinkama dauguma. Jei tai nepavyks - o tai atrodo tikėtina - šalyje vyks ketvirti visuotiniai rinkimai nuo 2021 m. balandžio mėn.

Archyvų nuotr.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder