Mikroplastikas

Žmogaus penyje radus mikroplastiko, mokslininkai tiria, ar jis sukelia erekcijos sutrikimų

Pirmą kartą žmogaus varpos mėginiuose aptikta mikroplastiko (MP), todėl kyla klausimų dėl galimo jo vaidmens sukeliant erekcijos sutrikimą, rašo „Independent“.

Mikroplastikas, mažos plastiko dalelės, kurių skersmuo mažesnis nei 5 mm, patenka į beveik viską planetoje – nuo ​​poliarinių regionų ir vandenynų dugno iki druskos ir į butelius išpilstytų gėrimų.

Anksčiau jo buvo rasta ir spermoje bei sėklidėse. Toksiškos dalelės veikia žmogaus imuninę sistemą ir yra susijusios su kelių rūšių vėžiu.

Remiantis trečiadienį žurnale „IJIR“ paskelbtu tyrimu, penis gali būti ypač pažeidžiamas dėl didelio kraujo tekėjimo erekcijos metu.

„Pristatome pirmąjį mums žinomą tyrimą, skirtą nustatyti MP buvimą varpos audinyje“, – teigiama tyrime, – „Mūsų tyrimai suteikia pagrindinį aspektą diskusijoms apie žmogaus sukurtus teršalus, daugiausia dėmesio skiriant mikroplastikui vyrų reprodukcinėje sistemoje“.

Mokslininkai išanalizavo audinių mėginius, paimtus iš penkių vyrų, kuriems buvo įdėtas protezas, susijęs su erekcijos disfunkcija.

„Varpos audinyje buvo rasta septynių tipų mikroplastiko, iš kurių labiausiai paplitę polietileno tereftalatas ir polipropilenas“, - sakė jie.

Polietileno tereftalatas arba PET ir polipropilenas įprastai naudojami kasdienėse prekėse, pavyzdžiui, sultims ir gaiviesiems gėrimams pakuoti.

Nepaisant mažo imties dydžio, tyrimas kelia klausimų apie teršalų poveikį seksualinei sveikatai.

Mokslininkai įtaria, kad kraujagyslių išsiplėtimas erekcijos metu gali sukurti aplinką, kurioje cirkuliuojantis mikroplastikas gali sąveikauti ir kauptis varpos audinyje.

Tyrime pažymima, kad mikroplastikai „persmelkia mūsų aplinką ir išliks artimiausioje ateityje. Todėl būtina suprasti, kaip jie sąveikauja su žmogaus kūnu, kad suvoktume galimą jų poveikį žmogaus sveikatai ir fiziologijai“.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder