Žvejai ištraukė nuostabų oranžinį maišą, kuris švytėjo iš vidaus (video)

Gėlavandenių jūros samanų mikroorganizmų kolonija gali pasiekti dviejų metrų skersmenį. Mažytės būtybės susitelkia į grupes, suformuoja egzoskeletą ir gali prisitvirtinti prie vandenyje panardintos virvės.

Nuostabių padarų, kurie atrodo kaip oranžinės spalvos maišelis, kolonija įsikūrė po plūduriuojančia sala netoli Nyderlandų. 

Juos iš jūros ištraukę žvejai pamatė vandenyje švytintį maždaug metro dydžio objektą. Nuotrauka iš įvykio vietos rodo, kad žvejai jo visai nebijo. Nyderlandų portalas HLN paskelbė vaizdo įrašą su aplinkosaugos mokslininko Martino Peterso paaiškinimais apie avarinį incidentą prie šalies krantų.

Straipsnyje rašoma, kad apie nuostabų laimikį buvo pranešta „Instagram“ puslapyje „Urban ecologists Utrecht“. 

Įvykis įvyko spalio 22 d. netoli Utrechto miesto Leidsche Rijn rajono, sakoma pranešime. Juose pažymima, kad iš tikrųjų tai ne pavienis kokio nors gyvūno egzempliorius, o ištisa mažų organizmų kolonija - „vandens gėlavandenės samanos“. Jos paprastai aptinkamos Amerikoje ir vadinamos „blob“ (t. y. dėmėmis).

„Kelios kolonijos gali augti kartu, sudarydamos iki dviejų metrų skersmens plūduriuojančias kišenes“, - rašė ekologai.
 

Keistas gyvūnas - kaip atrodo oranžinio maišo padaras. Nuotrauka: „Instagram

Leidinio cituojama ekologė Ann Nijs paaiškino, kad tokie dariniai Nyderlanduose paprastai nerandami ir yra „egzotiški“ šiam regionui. 

Žvejai apžiūrėjo objektą, o paskui paleido. Iki 1883 m. „gėlavandenės vandens samanos“ buvo matomos tik JAV vandenyse, tačiau po 1990 m. jos pasirodė Vokietijoje, Prancūzijoje, Belgijoje, o dabar ir Nyderlanduose.

Keistas gyvūnas - kaip atrodo atskiri organizmai kolonijoje. Nuotrauka: ekrano nuotrauka

Tuo tarpu Martinas Petersas patikslino, kad mikroskopiniai gyviai, dar vadinami Bryozoa, jungiasi ir sudaro egzoskeletą, kuris padeda jiems išlaikyti formą. Egzoskeletas tvirtinasi prie uolų, šakų, koralų ir virvių. Iš tikrųjų jis nėra kietas, o vandenyje atrodo kaip pūkas, pažymėjo ekologas.

Keistas gyvūnas - kaip atrodo atskiri organizmai kolonijoje. Nuotrauka: ekrano nuotrauka

 Jis taip pat patikino, kad šie gyvūnai nekenkia, tačiau yra vienas nemalonumas - jiems nugaišus atsiranda nemalonus kvapas.

Šaltinis: focus.ua

@martijn_peters Antwoorden op @Nicson.official stel je maar eens voor dat zoiets plots in je visnetje zit😅 #askmartijn #edutok #science #fyp #wetenschap #weetjes #mysterious ♬ Spooky, quiet, scary atmosphere piano songs - Skittlegirl Sound

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder