Augusto Bidlausko grafikos darbų paroda „ Po žmogaus“ .
„Ką reiškia gyventi po? Po istorijos, po sekuliarumo, po postmodernizmo, po dramos, po taikos, po kūrybos. Kai viskas jau padaryta, ar įmanoma sugrąžinti atgal.
Ar dar tik žiūrime, ar jau patys esame postapokaliptinis kinas. Ar tai klausimai, ar teiginiai. Ar po mūsų bus dar vienas po.
Kai po žmogaus bus tik šiukšlės, ar dar bus, kas jas sušluoja po kilimu.“ / A.Bidlauskas/
Eglės Kulbytės keramikos darbų paroda „Neriskopai“.
„Neriskopai“ – naujadaras, kuriame susiliejo japoniškos spalvoto molio sluoksniavimo ir maišymo technikos pavadinimas „Nerikomi“ ir angliškas žodis „Scope“.
Žodis „Neri“ reiškia minkymo ir maišymo procesą, o „Scope“ – stebėjimą ir vizualinį tyrinėjimą.
Ši sąvokų sintezė atspindi mano darbo esmę. Ar spalvoto molio technikos gali tapti ne tik įrankiu funkcionaliems objektams dekoruoti, bet ir būdu kurti meno kūrinius, kurie darytų įtaką žiūrovo regimiesiams pojūčiams?
Šis klausimas mane įkvėpė ieškoti kūrybinių ribų tarp tradicinių keramikos technikų ir naujų, eksperimentinių metodų. Savo darbu kviečiu iš naujo pažvelgti į spalvoto molio technikų galimybes, įtraukiant ne tik tradicinius, bet ir optinio meno elementus.
„Neriskopai“ įkūnija ieškojimą. Nerikomi technika sukurti keraminiai objektai yra skirtingi, tačiau tarpusavyje susiję kūrimo metodais ir vizualine tema.“ /E.Kulbytė/
Rašyti komentarą