Festivalis „Keliaujanti vėtrungė“ kviečia į Ventės ir Nidos švyturių sąšauką

Rugpjūčio 16 dieną, 21 valandą, prie Ventės rago švyturio įvyks baigiamasis festivalio „Keliaujanti vėtrungė: tikėjimas, legendos ir knygų milžinai“ renginys. Šis ypatingas vakaras skirtas tikėjimui ir švyturiams, žadantis sujungti istorinę praeitį su šiuolaikine kultūra.

Vienas iš renginio akcentų – Tarptautinės švyturių dienos minėjimas. Šia proga vienu metu bus įžiebti Nidos ir Ventės rago švyturiai. Jie abu turi ypatingų istorinių elementų. 

Nidos švyturyje sumontuotas ypatingas krištolo lęšis, dar 1950 metais pagamintas Ukrainoje, Iziumo gamykloje, kuris prieš atkeliaudamas į Nidą pelnė apdovanojimą tarptautinėje parodoje Paryžiuje. 

Nuo Nidos švyturio neatsilieka ir Ventės rago švyturys – tai vienas iš esminių ir originaliausių švyturių Mažojoje Lietuvoje, pastatytas ir savo kelrodystės darbą pradėjęs dar 1863 metais.

Pasak Neringos muziejų direktorės dr. Linos Motuzienės: „Švyturiai turi didelę ir unikalią istorinę bei kultūrinę vertę. Jie yra svarbūs jūrinės istorijos ir paveldo simboliai, todėl pastaraisiais dešimtmečiais daugelis jų buvo paversti muziejais arba lankytinais objektais, siekiant išsaugoti šią vertingą istoriją ir kultūrą ateities kartoms. 

Akcentuojant simbolinę švyturių reikšmę, jie dažnai simbolizuoja šviesą, viltį ir saugumą, primena apie žmonijos gebėjimą įveikti sunkumus ir rasti kelią net pačiose tamsiausiose ir pavojingiausiose situacijose.“. Nidos ir Ventės rago švyturių sąšauka taps ypatingu reginiu, kuris sujungs dvi svarbias pajūrio vietoves ir kvies prisiminti švyturių reikšmę navigacijoje bei žmonių gyvenimuose. 

Apie unikalų Mažosios Lietuvos gyvenimą pasakojanti renginio meninė programa žiūrovus supažindins su švyturių istorija ir tikėjimo svarba plačiąja prasme. Dramaturgas Mindaugas Valiukas akcentuoja, kad šiam renginiui kuriami tekstai pasakos „apie esamus ir išnykusius tikėjimo švyturius netikėjimo jūrose“. M. Valiuko kūryba žavi savo gilumu, filosofinėmis įžvalgomis ir gebėjimu sujungti istoriją su šiuolaikinėmis aktualijomis. 

Šokio trupė „Nuepiko“ (meno vadovas Marius Pinigis, choreografai Adrian Carlo Bibiano ir Džiugas Kunsmanas) savo pasirodymais jau sugebėjo pelnyti žiūrovų širdis tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų, jų paruošta šokio programa suteiks dinamikos ir estetikos renginiui. 

Pasitelkdami akrobatinius elementus, šokėjai perteiks švyturių bei tikėjimo svarbą ir jų įtaką šio krašto tapatumui. Muzikinę atmosferą ir subtilų tikėjimo pajautimą renginio metu kurs unikalaus balso atlikėja Kristina Jatautaitė-Stanevičienė ir kompozitorius Marius Salynas.

Pasak projekto vadovės Viktorijos Binkulienės, renginys skirtas ne tik vietiniams gyventojams, bet ir visiems, besidomintiems paveldu, istorija ir kultūra. Festivalis „Keliaujanti vėtrungė: tikėjimas, legendos ir knygų milžinai“ jau antrus metus keliauja po įvairias Mažosios Lietuvos vietas, nešdamas žinią apie šio krašto tapatumą. 

Baigiamasis festivalio renginys prie Ventės rago švyturio bus puiki proga užbaigti šių metų kelionę išskirtiniu vakaru, kupinu autentiškumo, istorijos ir įkvėpimo. 

Festivalio organizatoriai Nacionalinis kultūros kelias „Vėtrungių kelias“ bei Šilutės kultūros ir pramogų centras į renginį kviečia atvykti anksčiau ir pasimėgauti Ventės rago gamtos grožiu, aplankyti vieną seniausių ir įspūdingiausių švyturių Lietuvoje.

Kūrybinė grupė: režisierius Marius Tumšys, dramaturgas Mindaugas Valiukas, kompozitorius Marius Salynas, vaizdo režisierius-operatorius Mindaugas Praninskas, meno vadovas Marius Pinigis, choreografai Adrian Carlo Bibiano ir Džiugas Kunsmanas

Projektą finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Šilutės rajono savivaldybė

Rėmėjai: „Dvaro kavos“, Uostadvaris.lt

Partneriai:  Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, Mizgirių gintaro muziejus, Neringos muziejai, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus, Ventės rago ornitologinė stotis, Kauno Tado Ivanausko zoologijos muziejus

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder