Gatvės muzikos diena kvietė Klaipėdą šokiui (video)

Gegužės 18 dieną vykusi Gatvės muzikos diena tapo alternatyva nemėgstantiems žuvies ir ieškantiems naujų muzikinių patirčių uostamiesčio gyventojams.

Nuo vienuoliktos valandos ryto iki dešimtos valandos vakaro centrines Klaipėdos gatves užliejo muzika, kvietusi šokiui.

Gatvės muzikos diena, tai šventė vienijanti visus kalbančius univeraliausia kalba pasaulyje – muzikos kalba. Nuo 2007 m. muzikanto A. Mamantovo kvietimu mėgėjai ir profesionalai plūsteli į gatves, kiemus, skverus, aikštes ir groja.

Klaipėdiečiai muzikavo Teatro ir Karlskronos aikštėse, prie baro „Kurpiai“, viešbučio „Navalis“, I. Simonaitytės bibliotekos ir  Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklos Lietuvos verslo kolegijos kiemeliuose, skvere prie burlaivio „Meridianas“, Danės krantinėje, prie Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro, prie „Malūno lofto“, Tiltų, Turgaus ir Kūlių vartų gatvėse.

Intensyviausiai uostamiesčio gatvės skambėjo nuo 11 iki 15 valandos. Labiau buvo girdimi muzikantai, stovėję tolėliu nuo Anikės aikštės ir Žvejų gatvės, kur šurmuliavo Žuvies dienos renginiai.

Pirmą kartą gatvės muzikos dienoje dalyvavusi spetynmetė vokalistė Elzė Jurėnaitė džiaugėsi nauja patirtimi, save vertina devynetu dešimtbalėje sistemoje ir jau planuoja pasirodymus per Jūros šventę. Mergaitės mama Olia Jurėnė dalinosi, kad dukra per pusvalandį surinko arti 60 eurų bei juokavo, kad suaugusiems iki tokio pusvalandinio atlygio dar labai toli.

„Elzė kartu su savo tėčiu muzikavo skvere prie burlaivio „Meridianas“: ji dainavo, o Tadas grojo gitara. Dukra labai jaudinosi ir net apsiverkė po pirmos atliktos dainos, kai niekas nestojo ir neįmetė pinigėlių. Tačiau tokia yra gyvenimo patirtis ir ji labai naudinga. Vėliau Elzę aplankė sėkmė ir jos svajonė sulaukti publikos palaikymo išsipildė", - sakė O. Jurėne.

Bardas Jonas Baltokas gatvės muzikos dienoje dalyvauja nuo 2010 metų, tai yra jo dvyliktas kartas, nes porą metų teko praleisti. Muzikantas teigė, kad grojimas gatvėje yra savęs kaip atlikėjo brandos patikrinimas.

„Man atrodo, kad žmonių šiandien yra daugiau, nes šalia vyksta Žuvies dienos renginiai. Anksčiau būdavo tuščiau. Gatvės muzikos diena besimokantiems groti yra gera mokykla. O man tai yra kasmetinis pasitikrinimas, kiek arti esu šalia klaustyojų. Nuo scenos atrodo vienaip, o kai tu esi gatvėje ir tie žmonės nėra atėję specialiai tavęs paklausyti, turi galimybę save įvertinti arba nuvertinti.

Dvi su pusę valandos grojimo koncerto laiko trukmė yra pakankamai ilgas laikas, per kurį spėji ir pavargti, ir nuleipti, ir vėl po to įgavęs antrą kvėpavimą muzikuoji tarsi naujai. Daugiausia manęs ir grupės „JieDu“ klausė žmonės, kurie yra panašaus kaip mūsų amžiaus šiek tiek virš keturiasdešimties ir vyresni“, - sakė J. Baltokas.

 

Gatvės muzikos diena Klaipėdoje

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder