Giruliuose Povilo Girdenio knygos „Artima praeitis“ pristatymas

Liepos 5 d. 18.00 val. Klaipėdos miesto savivaldybės Imanuelio Kanto viešoji biblioteka kviečia į Povilo Girdenio knygos „Artima praeitis“ pristatymą Girulių padalinyje (Šlaito g. 10A, Giruliai).

Renginio metu skambės knygos autoriaus Povilo Girdenio ir jo sūnaus Julijaus Girdenio atliekami muzikos kūriniai.

Debiutinė istoriko, rašytojo Povilo Girdenio knyga „Artima praeitis“ apie skaudų mūsų šalies istorijos laikotarpį, liudijantį netolimos praeities dešimtmečių įvykius. Autorius kalba apie laikmetį, kai Lietuva buvo okupuota Sovietų Sąjungos, žmonės patyrė represijas ir tremtį.

Aptariama sovietinių represijų mastas, pasakojama apie 1949-ais metais vykdytą masiškiausią Baltijos šalių gyventojų trėmimo operaciją „Bangų mūša“. Jos metu į įvairias Sibiro sritis buvo išvežti beveik šimtas tūkstančių žmonių, didžioji dalis buvo moterys bei vaikai.

Dar viena trėmimo banga įvyko metais anksčiau – 1948-ųjų operacijos „Vesna“ metu išvežti apie keturiasdešimt tūkstančių lietuvių. Rašytojas dėmesio skiria nepaprastoms, užmirštoms asmenybėms.

Jis pasakoja apie 1918-tų metų vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarų skaudų likimą sovietų okupacijos laikais.

Autorius taip pat supažindina skaitytojus su Vytautu Kalade – žmogumi, kurį sovietų saugumo tardytojai kaltino dėl organizuoto pasipriešinimo okupantams per Romo Kalantos laidotuves.

Istoriškai tai yra mūsų artima praeitis, kurią mena mūsų seneliai, vyresni žmonės. Praeitis, kuri įtakoja mūsų ateitį.

Ateikite į Girulių biblioteką pasikalbėti, sužinoti, atrasti – liepos 5 d. 18.00 val. Šlaito g. 10A, Giruliai.

Dalintis: https://fb.me/e/4CqQ8QEiH

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder