Jau II-asis jaunimo mišrių chorų festivalis „Jaunoji banga“ Klaipėdoje!

2023 m. balandio 1 d. Klaipėdoje vyks II-asis jaunimo mišrių chorų festivalis „Jaunoji banga“.

Klaipėdos miesto chorinės bendrijos „Aukuras“ tęsiamos kultūros tradicijos bei renginiai gerai žinomos ne tik Lietuvoje, jie garsina ir mūsų miestą, kraštą, o ir aidai sklinda Pasaulyje.

Visa tai nėra atsitiktinis reiškinys, o gilias chorines tradicijas mieste menanti patirtis. Šių tradicijų ištakos – tai prasminga Mažosios Lietuvos ir Klaipėdos krašto lietuvių dainų švenčių istorija, ir ne tik.

Tai ir įdomus, turtingas bei savitas kultūros reiškinys, kurių pradžia siekia kur kas ankstesnį šio krašto kultūrinį laikotarpį – XIX a. pabaigą.

Tai ir prasminga tuometinės bendrijos „Aukuras“ - tautos kultūrai kelti veikla, na ir žinoma šio krašto didžiavyrių – Vydūno, Adomo Brako, Antano Vaičiūno, Stasio Šimkaus, Jeronimo Kačinsko ir kt. kultūrinė, visuomeninė veikla.

Miesto, o ir viso krašto chorinio vyksmo tąsą ir plėtrą šiandien vykdanti Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“ plečia savo renginių arsenalą.

Be jau tradicinių iškilių chorinių renginių – dainų švenčių, tarptautinio Stasio Šimkaus chorų konkurso, Klaipėdoje rengiami kiti ne mažiau reikšmingi ir garsūs renginiai – Kalėdinių giesmių festivalis, vis populiarėjantis chorinės muzikos festivalis – „Dainoje tautos dvasia“, jau nekalbant apie tradicinius koncertus „Mūsų vaikai – Tėvynei Lietuvai“, skirtus Valstybės atkūrimo, vasario 16 dienai paminėti ir kitus renginius.

Prie šių tradicinių iškilių chorinių renginių puokštės prisijungia bei prasmingai auga ir tikimės taps tradiciniu - jaunimo mišrių chorų festivalis „JAUNOJI BANGA“.

Festivalis vyks 2023 m. balandžio 1 d. 16.00 val. Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto koncertų salėje (K. Donelaičio g. 4, Klaipėda).

Festivalyje dalyvaus:

  • Kauno Juozo Gruodžio konservatorijos mišrus choras, meno vadovė ir dirigentė Vilma Masienė, chormeisterė Ramutė Štreimikytė, koncertmeisterės Dalia Jatautaitė ir Daiva Maskoliūnienė;  
  • Kauno „Saulės“ gimnazijos mišrus jaunimo choras, meno vadovė ir dirigentė Jovita Kulakauskienė;
  • Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos mišrus choras, meno vadovė ir dirigentė Renata Gilienė, chormeisterė Valerija Skapienė, koncertmeisterė Janina Kalinaitė;
  • Klaipėdos Vydūno gimnazijos jaunimo mišrus choras, meno vadovė ir dirigentė Ingrida Bertulienė, chormeisterė Vaiva Šaulienė, koncertmeisteris Romualdas Kalvėnas;
  • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos mišrus choras, meno vadovė ir dirigentė Jolanta Vyšniauskienė, chormeisteris Ramūnas Baršauskas, koncertmeisterė Živilė Čapienė;
  • Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos jaunimo simfoninis orkestras, meno vadovas Egidijus Miknius.

Tikimės, kad šis festivalis iš dalies užpildys Lietuvoje susidariusį vakuumą jaunimo chorų veikloje.

Šiuo choriniu kultūriniu renginiu ketiname papildyti ir įprasminti jaunimo užimtumo, saviraiškos, kultūrinės veiklos ir plėtros vyksmą, daryti įtaką jų vertybinei bei meninei – kultūrinei brandai, plėtoti Lietuvos chorines tradicijas ir tuo pačiu pagyvinti Klaipėdos koncertinį gyvenimą.

Šio festivalio iniciatorė yra Klaipėdos miesto chorinė bendrija „Aukuras“, o festivalio sumanytoja ir aktyvi organizatorė yra bendrijos tarybos narė Jolanta Vyšniauskienė. Nuoširdžiai dėkojame jai už tai.

Tikimės, kad šis prasmingas jaunimo mišrių chorų festivalis „JAUNOJI BANGA“ išaugs, sustiprės, taps tradiciniu, miestą puošiančiu bei garsinančiu renginiu.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder