Jaudinantys vasaros prisilietimai Šventojoje: kinas po atviru dangumi

Kiekvienos atostogos Palangoje ar Šventojoje turi savo nuotykį, kuris laikui bėgant nugula į šviesius prisiminimus. Kada jūros, saulės ir smėlio pailsintas kūnas atsipalaiduoja, dažnam norisi pailsinti ir sielą.

Kinas po atviru dangumi

Galima drąsiai teigti, kad šios vasaros vienas iš nuotykių yra kino vakarai Šventojoje po atviru dangumi, vykstantys naujai sutvarkytoje centrinėje aikštėje ( Topolių 4, Šventoji). Jeigu norisi šiek tiek romantikos, šiek tiek minčių atgaivos, šiek tiek emocijų ir vasariškos harmonijos, ši vieta ir reginys yra būtent jums.

Jau trečius metus Palangos kultūros ir jaunimo centras organizuoja projektą „Tarptautinių filmų vasara Šventojoje“. Nuo birželio 30 d. kiekvieną ketvirtadienį iki pat vasaros pabaigos kino mylėtojams siūlomi nemokami, Europoje jau pripažinimo sulaukę, nekomerciniai filmai.

Jau įvyko pirmieji seansai, ir tie kas juose buvo, gali patvirtinti, kad atmosfera – užburianti. Pajūrio dvelksmas, temstantis vasaros dangus, jaukiai ir patogiai sutvarkyta erdvė bei įdomus siužetas iš ekrano, kuris įtaisytas ant lyg tam tikslui pastatyto pastato sienos, vietinių tiesiog „pavilijonu“ vadinamo.

Itin aukšta kokybė

Palangos kultūros ir jaunimo centro kultūrinės veiklos vadybininkė Mantė Lukošienė teigia, kad projektas kiekvienais metais susilaukia vis daugiau susidomėjimo. „Naujai sutvarkyta Šventosios centrinė aikštė tarsi savaime padiktavo idėją, kad čia labai tinkama erdvė mėgautis kinu po atviru dangumi. Pradėjome bendrauti su įvairių šalių ambasadomis, kitais partneriais, kviesdami pristatyti Europos kūrėjų darbus Šventojoje“, – sakė M. Lukošienė.

 Šiais metais repertuaras išsiskiria ypač aukšta nekomercinio kino kokybe bei tuo, kad žiūrovams yra siūlomi patys naujausi ir jau tarptautinių įvertinimų susilaukę geriausi filmai. Filmų geografija išsiplėtė ir todėl, kad projekto draugais tapo Scanorama bei AcmeFilm. Ištikimi projekto draugai taip pat yra Lietuvos kino centras, Lenkijos institutas Vilniuje.

„Parenkant filmus, stengiamės ieškoti aukso vidurio, tarp dažnai paviršutiniškos popkultūros ir labai gilių scenarijų, kaip ne kaip, žmonės gi čia atostogauja. Bet visada siekiame, kad kultūros renginiai kurorte turėtų pakankamai gylio, į kurį būtų galima pasinerti“, – kalbėjo M. Lukošienė.

Kiekvieną ketvirtadienį

Subtili, rafinuota, intelektuali filmų programa, tarsi vasaros vakarienės desertas, tirpstantis burnoje. „Tarptautinių filmų vasara Šventojoje“ birželio 30 d. prasidėjo geriausia 2021 m. Europos komedija pripažinta, norvegų režisierės Yngvild Sve Flikke darbu „Beibis nindzė“.

 Galima sakyti, kad Kanai visu savo žavumu ir elegancija šią vasarą nusileido į Šventosios centrinę aikštę. Žiūrovai jau išvydo arba dar turės galimybę pamatyti Kanų kino festivalio juostas – jausmingoji vengrų režisierės Ildiko Enyedi „Mano žmonos istorija“, originalioji islando Valdimaro Johannssono „Avelė“, pelniusį apdovanojimą už originaliausią debiutą, ir subtilioji prancūzų režisierės Mios Hansen-Love „Bergmano sala“.

Geriausių Europos nekomercinių filmų fejerverkas Šventojoje – visą vasarą, kiekvieną ketvirtadienį. Jokių bilietų, tik jūsų gera nuotaika ir pozityvumas. Detalią filmų programą galite rasti Palangos kultūros ir jaunimo centro puslapyje www.pkjc.lt. Ten prieš kiekvieną ketvirtadienį galite pasitikrinti ir būsimo filmo laiką, nes lauko kine, kaip lauko kine – jis prasideda temstant.

Laiku atėję, galėsite patogiai įsitaisyti stacionariose Šventosios centrinės aikštės (Topolių 4, Šventoji) vietose arba atsisėsti ant specialiai paruoštų suoliukų. Ai, ir dar – organizatoriai kviečia atsinešti pledus, užsimesti šiltesnį rūbą ar pasiruošti termosą karštos arbatos, nes lietuviškos vasaros vakarai kartais tokie pat nenuspėjami, kaip Šventosios vasaros filmų scenarijai.

Kas žino, gal ten, po vakarėjančiu Šventosios dangumi ir atsitiks jūsų šios vasaros atostogų nuotykis? Nepabandysi, tai ir nesužinosi.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder