Kilučiuose laukia „Visiškas širdies užtemimas“ – Bonnie Tyler

Tai – ne sapnas, tai – Kilučiai, nė 300 gyventojų neturintis kaimas, tapęs pasauline vasaros muzikos stotele. Šįkart, 2024 metų birželio 15 dieną, Biržų rajono pusiasalyje į sceną žengs dar keturios žvaigždės: Bonnie Tyler, Samanta Fox, Suzi Quatro ir pirmą kartą Lietuvoje – Nik Kershaw!

Šiandien pristatome bene skaniausią bei garsiausią keturių skonių muzikinio deserto „uogą ant torto“ – Jungtinėje karalystėje gimusią Bonnie Tyler.

Metė mokyklą

Gaynor Hopkins, toks tikrasis Bonnie Tyler vardas ir pavardė, gimė Velse, daugiavaikėje šachtininko ir namų šeimininkės šeimoje. Tėvai su šešiais vaikais gyveno savivaldybei priklausančiame name su keturiais nedideliais kambarėliais.

Nuo pat vaikystės broliams ir seserims muzika buvo didžiausia aistra, paguoda, džiaugsmas ir įkvėpimas. Gaynor pamena, kad jie mėgo klausytis „The Beatles“, Elvio Presley ir Frank Sinatra.

Bonnie nebaigė mokyklos: mokslus ji metė iš skurdo ir įsidarbino maisto prekių parduotuvėlėje. Nežinia, kaip būtų susiklostęs jos gyvenimas, jei ne aistra muzikai – ji nusprendė dalyvauti jaunųjų talentų konkurse, kur užėmė antrąją vietą. Nuo tos akimirkos mergina suprato: ji nori tapti dainininke!

Bonnie Tyler

Karjera baigėsi ir prasidėjo

Bonnie Tyler išgarsėjo 1976 metais hitu „Lost in Paris“, bet po metų dainininkei atliko balso stygų operaciją, po kurios reikėjo tylėti šešias savaites.

Deja, kartą dėl nelaimingo įvykio Gaynor Hopkins, toks tikrasis Bonnie Tyler vardas ir pavardė, aiktelėjo ir kuriam laikui prarado balsą.

Šoką patyrusi dainininkė patikėjo, kad vos prasidėjusi muzikinė karjera baigėsi. Tačiau, jos nuostabai, naujasis prikimęs balsas dar labiau patiko gerbėjams. To įrodymu tapo netrukus topų viršūnes pasiekusi daina „It‘s A Heartache“ ir pasirašyta sutartis su CBS kompanija.

Bonnie dainas kūrė daugybę apdovanojimų pelnęs Jimas Steinmanas. Jiems bendradarbiaujant buvo įrašytas albumas „Faster Than the Speed of Night“, pasauliui padovanojęs legendinę baladę „Total Eclipse of The Heart“ (Visiškas širdies užtemimas).

Bonnie Tyler

Balso stygas skalauja skutimosi peiliukais

Baladė „Total Eclipse of The Heart“ tapo perkamiausiu singlu beveik 20 pasaulio šalių ir įtrauktas į „Guinness“ rekordų knygą, kaip pirmasis moters įrašas, debiutavęs D.Britanijos perkamiausių albumų sąrašo viršūnėje.

Pasakojama, kad šią dainą įkvėptas filmo „Nosferatu“ pradžioje kompozitorius Jimas Steinmanas įrašė atlikėjui Meat Loaf, bet šis su kūriniu „nesusigyveno“, o dainos „perleisti“ ne itin žinomai dainininkei Jimas nenorėjo. Tačiau išgirdęs jos balsą bandomajame dainos įrašę, kompozitorius iškart persigalvojo.

Pati Bonnie Tyler, vos perskaičiusi tekstą, iš susižavėjimo sušuko: „Nejaugi tai – man?!” Ir ši nuostabi baladė netrukus iš topų viršūnės išstūmė net ir Michaelo Jacksono „Billie Jean“, o Bonnie ėmė lyginti su Janis Joplin, Tina Turner ir vadinti sijoną seginčiu Rod Stewart.

Nuolat klausinėjama, kokia jos išskirtinio balso paslaptis, beveik 20 studijinių albumų bei 50 singlų, kurių ne vienas pateko į įvairių šalių topus, išleidusi Bonnie Tyler ėmė juokauti, kad geria daug degtinės ir balso stygas skalauja skutimosi peiliukais.

Bonnie Tyler

22 namai, 65 arklidės

Asmeninis gyvenimas? 1973 liepos 14 dieną ji ištekėjo už 1972 metų Olimpinių žaidynių dalyvio, dziudo sportininko Roberto Sullivano. Deja, pora nesulaukė vaikų: būdama 39 metų Bonnie patyrė persileidimą.

Vienok pora apdovanota materialiais turtais: 1988 metais jie įsigijo namus su penkiais miegamaisiais Portugalijos kurortiniame mieste Alfubeira, kur ir praleidžia didžiąją laiko dalį. 2005 metais tai viešai galėjo pamatyti apie garsių žmonių namus pasakojančios Lenkijos TV šou programos „Zacisze Gwiazd“ žiūrovai.

Bonnie su vyru daugiausiai uždirbtų pinigų skiria įsigyti nekilnojamąjį turtą. Pokalbyje su žurnalistais ji atviravo, kad jie yra įsigiję žemės ūkio paskirties erdvių Portugalijoje, N.Zelandijoje, 22 namus Berkšyre bei Londone, taip pat – 65 arklides!

Dainininkė nuoširdžiai prisipažino, kad sulaukusi 60 metų jaunatvišką išvaizdą bando išsaugoti ne jogos, ne dietos, vandeniu su citrina, ką daro kai kurios kitos žvaigždės, o du kartus per metus botokso injekcijų pagalba. 

Bonnie Tyler

„Biržiečių žodis“ prenumeratoriai čia apsilankys nemokamai

Bonnie Tyler energija nesenka ir dabar, ji dalyvauja įvairiuose projektuose, bendradarbiauja su daugeliu žinomų vadybininkų, tapti labiau komercine ją skatino tapti žinomas vadybininkas, dainininkas bei dainų autorius Dieter Bohlen.

Bonnie kviečiama į įvairius televizijos projektus, šou, 2013 metais ji atstovavo D.Britaniją Eurovizijos dainų konkurse su daina „Believe in Me“, kuri buvo įtraukta į 16 jos studijinį albumą „Rocks and Honey“.

Bonnie Tyler

Be daugybės įvairių apdovanojimų dainininkė gavo tris „Grammy“ bei tris „BRIT Awards“ įvardijimus.
Prieš trejus metus ji išleido 18 studijinį albumą „The Best Is Yet to Come“, o naujus, ir žinoma, visus velsietės superhitus, juolab „Visišką širdies užtemimą“, per mėnulio priešpilnį,  bus galima išgirsti 2024 metų birželio 15 dieną, įspūdingame koncerte Kilučiuose.

Skaitomiausi portalai

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder