Guoda Gedvilaitė. Foto-D.Matvejev© Kopie

Klaipėdos kamerinis orkestras, pianistė Guoda Gedvilaitė ir prancūzų violončelininkas Florian Pons atliks temperamentingą Schumanno kūrinių programą

Klaipėdos kamerinis orkestras, vadovaujamas meno vadovo Mindaugo Bačkaus,  kviečia į paskutinį pasirodymą salėje šiame koncertiniame sezone. Kolektyvas programą dedikuoja vokiečių kompozitoriaus Roberto Schumanno gimimo metinėms.

Koncerte skambės trys autoriaus kūriniai, kuriuos kartu su orkestru gros Vokietijoje reziduojanti pianistė Guoda Gedvilaitė ir prancūzų violončelininkas Florianas Pons. Klausytojai kviečiami išgirsti programą birželio 10 dieną 18.30 val. Klaipėdos koncertų salėje (KKS).

Kviečia dalytis geromis emocijomis

Mes švenčiame Schumanno gimimo metines, tad ir šis renginys bus šventiškas. Koncerto interpretaciją atliksime pakiliai, šventiškai, įdėsime daug meilės. Ir tai nėra vien Schumanno natos, tai yra visa istorija – meilės, kurios niekada nebus per daug, istorija”, – atskleidžia G. Gedvilaitė.

Pianistė pasakoja, kad R. Schumanno kūrybą pažino per Clarą Schumann, kai prieš daug metų gavo užsakymą išmokti kelis jos kūrinius.

„R. Schumanno Koncertas fortepijonui ir orkestrui parašytas vos metams praėjus po jo ir Claros vestuvių, pačiu aistringiausiu jų meilės laikotarpiu. Interpretuoju jį tarsi dviejų kūnų (tuo pačiu, fortepijono ir orkestro) susijungimą. Fortepijonas su orkestru yra tiek susipynę, kad neįsivaizduojami vienas be kito. Tai tikras meilės kūrinys“, – pasakojo G. Gedvilaitė. Bus atliekama kūrinio versiją su styginių orkestru, kurią aranžavo Jeremy Liu. 

Kaip solistas koncerte pasirodys ir prancūzų violončelininkas Florian Pons, 2019 metais II Tarptautiniame Klaipėdos violončelės konkurse laimėjęs Klaipėdos kamerinio orkestro simpatijų prizą. Violončelininkas atliks R. Schumano Koncerto violončelei ir orkestrui solo partiją. Skambės kūrinio versija su styginių orkestru, kurią aranžavo Arthur H. Lilienthal.   

KKO (nuotr. V. Dranginis) (2)

KKO (nuotr. V. Dranginis)

Siekė tapti pianistu virtuozu

Robertas Schumannas buvo vienas žymiausių XIX amžiaus kompozitorių romantikų, talentingas pianistas ir įtakingas muzikos kritikas. Jis siekė tapti pianistu virtuozu, tačiau po rankos traumos atsisakė šio tikslo ir paniro į kūrybą bei muzikos kritiką. Leipcige su keliais bendraminčiais jis leido „Naująjį muzikos laikraštį“ (Neue Zeitung für Musik), kuriam daug straipsnių rašė pats, prisidengęs Florestano, Euzebijaus, Raro ir kitais slapyvardžiais.

R. Schumannas buvo vedęs savo mokytojo dukrą Clarą Vyk, kuri tapo jo gyvenimo ir kūrybos mūza, aistringa daugelio jo kūrinių įkvėpėja, atlikėja bei propaguotoja.

Kompozitorius sukūrė daug programinių pjesių ir sujungė jas į ciklus. Vienas tokių ciklų yra „Vaikų scenos“, kuriuo prasidės koncerto „Dedikacija Robertui Schumannui“ programa. Fortepijonui parašytą kūrinį klausytojai išgirs Klaipėdos kamerinio orkestro interpretacijoje – skambės Joshua Chloe sukurta jo versija styginių orkestrui. 

Florian Pons

Florian Pons

Pripažinti muzikai

G. Gedvilaitė yra aktyvi R. Schumanno ir jo žmonos Claros Schumann kūrybos propaguotoja Vokietijoje ir Lietuvoje. Pianistė yra baigusi Nacionalinę M. K. Čiurlionio menų mokyklą ir Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, studijas tęsė Vokietijoje. Frankfurte prie Maino ji baigė Muzikos ir vaizduojamojo meno aukštąją mokyklą, kurioje dabar dėsto. Aktyviai koncertuojanti pianistė dažnai pasirodo ir gimtojoje Lietuvoje, o kolegas iš Lietuvos noriai įtraukia į savo kūrybinius sumanymus Vokietijoje. 2019 metų vasarį G. Gedvilaitės iniciatyva ten įvyko Klaipėdos kamerinio orkestro koncertinis turas. Su šiuo kolektyvu pianistė jau ne kartą muzikavo ir uostamiestyje.

Kitas koncerto solistas, F. Pons, yra dalyvavęs ir pelnęs prizus (tarp jų  – I-ąsias vietas) tarptautiniuose konkursuose. Violončelininkas studijuoja Paryžiaus nacionalinėje aukštojoje šokio ir muzikos konservatorijoje.

Klausytojai kviečiami išgirsti meilės istorijomis apipintą Klaipėdos kamerinio orkestro, pianistės G. Gedvilaitės bei violončelininko F. Pons programą „Dedikacija Robertui Schumannui“ birželio 10 d. 18.30 val. KKS.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder