Klaipėdos koncertų salės parko estradoje – vilkiko priekaboje keliaujanti opera

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) keliaujančios operos projektas - unikali patirtis klausytojams. Jie stebės spektaklį, kurio scena įrengta vilkiko priekaboje. 

Italų vėlyvojo baroko kompozitoriaus Giovanni Battista Pergolesi vienaveiksmėje komiškoje operoje pagrindinius vaidmenis atliks Monika Pleškytė (sopranas), Liudas Mikalauskas (bosas) ir Lukas Ignatavičius (aktorius).

Renginys vyks Klaipėdos koncertų salės vidiniame kiemelyje liepos 2 d. 19:30 val.

Didelės apimties LNOBT spektakliai nėra pritaikyti rodyti mažesnėse kitų miestų kultūros įstaigų salėse, tad teatras sėkmingai įgyvendina keliaujančios operos idėją vilkiko priekaboje.

Pamatę vilkiką, niekas neįtartų, kad jo viduje telpa viskas, ko reikia operai. Tai – tarnaitės Serpinos rūpestingai prižiūrimi viengungio pono Umberto namai bei baltais perukais pasipuošusių muzikantų ložė.

„Keliaujančios operos idėją pasiūlė LNOBT operos meno vadovas Sesto Quatrini. Tiesa, jis įsivaizdavo operos pastatymą jūriniame konteineryje. Bet mes su teatro generaliniu direktoriumi Jonu Sakalausku, vystydami šią idėją, nutarėme, kad patogiau keliauti būtų su ratus turinčia, specialiai spektakliui paruošta priekaba“, – pasakoja „Tarnaitės ponios“ režisierius Gediminas Šeduikis.

Projektas savo kelionę pradėjo pandemijos įkarštyje ir laimėjo ne tik kultūros pasiilgusios publikos simpatijas, bet ir buvo nominuota specialioje „Auksinių scenos kryžių“ kategorijoje „Pandemijai atsparus teatras“.

Pasak G. Šeduikio, „nors pačiai operai jau yra keli šimtai metų, tačiau temos, kurios joje gvildenamos, išlieka aktualios ir šiandien. Klausytojams nereikia specialaus pasiruošimo prieš šią operą - spektaklis yra lengvesnio žanro, lengvai suprantamas.

Tuo pačiu opera yra labai žavi, joje skamba nuostabi muzika, gražios arijos, dainuoja puikūs dainininkai". Siužetas sukasi apie namų šeimininke trokštančią tapti tarnaitę, išradingai apgaudinėjančią savo poną, tad spektaklis sukelia ne vieną juoko bangą.

Meilė ir gudrumas galiausiai triumfuoja: visi susirinkusieji tampa tarnaitės ir pono vestuvių svečiais.

Tai bus galimybė pamatyti ir išgirsti Lietuvos publikos mylimus operos solistus Moniką Pleškytę ir Liudą Mikalauską. L. Mikalauskas žinomas ir kaip festivalio gimtojoje Tauragėje organizatorius.

Atlikėjo profesionalumas ir universalumas lemia tai, kad solistui pavaldūs tiek komiški, tiek dramatiniai vaidmenys. Jis pasirodo ir kituose Lietuvos muzikiniuose teatruose, koncertuoja su svarbiausiais šalies muzikiniais kolektyvais.

M. Pleškytė apie savo heroję pasakoja: „Serpina pasistengs jus įtikinti, kad mes, moterys, pačios esame savo likimo audėjos: jei santykiai nesiklosto taip, kaip norėtųsi, visada galima pasitelkti fantaziją, apsukrumą ir nekaltas moteriškas gudrybes.“

M. Pleškytė dažnai kviečiama dainuoti įvairiuose projektuose, spektakliuose, koncertuose. Solistė įsiliejo į LNOBT repertuarą ir įsitvirtino kaip viena perspektyviausių: už 2019 metais sukurtus vaidmenis ji buvo pripažinta Metų operos viltimi.

Kartu su solistais scenoje pasirodys Vesponės vaidmenį atliekantis aktorius Lukas Ignatavičius. Viename iš trijų vilkike telpančių kambarių gros LNOBT simfoninio orkestro stygininkai: Rusnė Matutienė (I smuikas), Giedrė Mišeikytė (II smuikas), Silvija Čiuladytė (altas), Lukas Abromaitis (violončelė). Klavesinu skambins koncertmeisterė Olga Taškinaitė.

Ryškiaspalves „Tarnaitės ponios“ dekoracijas scenai ant ratų sukūrė scenografė Sigita Šimkūnaitė, ryškiais solistų kostiumais pasirūpino dailininkė Ugnė Tamuliūnaitė. Abi kūrėjos tvirtina, jog meninį sprendimą, primenantį trijų pereinamų kambarių lėlių namelį, padiktavo komiška operos nuotaika ir ilgos, bet itin siauros priekabos parametrai.

LNOBT keliaujančios operos „Tarnaitė ponia” partneris - UAB „Girteka".

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder