Lietuvių kalbos dienų proga muziejuje bus prisiminti senieji Klaipėdos krašto žodžiai

Kovo 25 d., šeštadienį, Mažosios Lietuvos istorijos muziejus (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) kviečia Ievos Simonaitytės (1897–1978) kūrybos gerbėjus į jaukų susibūrimą Etninės kultūros ekspozicijoje.

14.00–14.45 val. Paskaita „Ką reiškia šišioniškių žodžiai Ievos Simonaitytės knygose: palaunagė, Dievalis, pirmočiai ir kt...“ (lektorė Etnografijos skyriaus vedėja dr. Aušra Kavaliauskienė).

14.00–16.00 val. I. Simonaitytės kūrybos skaitymai prie kavos ir pyrago. Lietuvininkas Helmutas Lotužis kūrinių ištraukas perskaitys šišioniškių tarme.

Didžioji dauguma Klaipėdos krašto vietinių gyventojų gelbėdamiesi nuo sovietų genocido pasitraukė į Vakarus.

Senuosius klaipėdiškių žodžius prisimena tik pavieniai čia likę lietuvininkai, kurių šeimose iš kartos į kartą kalbėta lietuviškai. Helmutas Lotužis – vienas iš jų.

Daug pamirštų žodžių išliko senuosiuose liuteronų giesmynuose, laikraštyje „Tilžės keleivis“ ir kt. Iš Vanagų kaimo kilusios I. Simonaitytės knygos – taip pat vertingas šaltinis, leidžiantis pažinti ir tyrinėti mažlietuvių kalbos grožį.

Ateinant į rašytojos kūrybos pažinimo vakarą muziejus kviečia su savimi pasiimti bičiulį, bičiulę ir I. Simonaitytės knygą iš savo namų bibliotekos.

Dalyvavimas nemokamas.

Skiriama Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder