SĄSAJOS. Meno kiemelis buvo atnaujintas netrukus po Lietuvos įstojimo į ES.EKC nuotr.

Narystės ES ir NATO jubiliejui - specialūs renginiai

(8)

Klaipėdos miesto savivaldybės Etnokultūros centras (EKC) gegužės 1-ąją kviečia į renginius „20 metų drauge su Europa“ Meno kieme, skirtus Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą ir NATO dvidešimties metų sukakčiai.

Anot EKC, renginiuose atsivers tradicijų ir mokslo kiemas, kuriame miestiečiai galės patirti paveldo ir pažangos susiliejimą.

Vieta renginiui pasirinkta simboliškai, nes dar 2006-2007 metais Europos Sąjungos (ES) lėšomis Meno kiemas buvo atnaujintas: restauruotas pastatas, kuriame įsikūrė Klaipėdos etnokultūros centras, įrengtos amatų dirbtuvės, supažindinančios miestiečius ir miesto svečius su turtingu krašto nematerialiuoju kultūros paveldu.

EKC direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Karolina Paškevičienė sakė, kad Meno kieme 16 val. naujam sezonui atsidarys Delmonų ir Audimo galerijos, kur vyks tradicinių amatų edukacijos bei „Mokslo šturmas“.

"Žmonės edukacijose galės dalyvauti be išankstinės registracijos ir jokio mokesčio. Keramikos dirbtuvėse dalyviai gamins ir vers karoliukus. Taip pat norintys iš šiaudų galės susiverti saulutes-žvaigždeles.

Grupė N2 Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus kieme vaikams ir šeimoms pristatys mokslo populiarinimo programą „Mokslo šturmas“. Bus demonstruojami fizikos ir chemijos eksperimentai su stingdančiu azotu, ugnimi, sprogimais, įvairiomis dujomis bei elektros išlydžiais.

17 val. vyks valandos trukmės grupės „Skylė“ koncertas, o po jo - tradicinių šokių vakaras su Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansambliais", - dalinosi K. Paškevičienė.

Lietuva ES nare tapo 2004-ųjų gegužės 1-ąją, o prie NATO prisijungė tų pačių metų kovą.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder