Atlikėja Migloko, garso takelis „Lunatikai“.

Parodoje „Kolekcionuojant hitus...“ - vizualinio ir garso meno jungtis

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) gegužės 20 d. 17.30 val. atidaroma paroda „Kolekcionuojant hitus. Kūriniai ir garso takeliai iš “Lewben Art Foundation„ kolekcijos“, o 18.30 val. vyks vienos iš parodos garso takelių autorių, atlikėjos Migloko (vokalas) ir Justės Kazakevičiūtės (klavišiniai) koncertas, dedikuotas džiazui ir improvizacijai.

Ugnės Bužinskaitės ir Danutės Gambickaitės parodoje pristatomi meno kūriniai iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos ir specialiai jiems įvairių Lietuvos muzikantų, muzikos grupių bei garso menininkų sukurti garso takeliai.

Čia siūloma pažvelgti į „Lewben Art Foundation“ kolekciją ir jai sukurtus garso takelius mąstant apie populiarumo reiškinį kultūros lauke.

Parodoje „Kolekcionuojant hitus“ nepateikiami atsakymai, nesprendžiamos problemos ir nedaromos išvados.

Čia klausiama, keliamos hipotezės, pastebimos bei apmąstomos populiarumo reiškinio mene situacijos ir reikšmės. Tam pasitelkiami įvairiausių laikotarpių ir medijų kūriniai bei specialiai jiems sukurti garso takeliai.

Šarūno saukos kūrinys „Maudymas II“ iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos.
Šarūno saukos kūrinys „Maudymas II“ iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos.

"Pirmą kartą idėja surengti parodą, papildytą žymių Lietuvos muzikantų garso takeliais, mums kilo 2018 m. Ją tuomet įgyvendinome Vilniuje, Nacionalinėje dailės galerijoje.

Paroda sulaukė didelio susidomėjimo, įdomu buvo matyti, kaip muzika į vizualaus meno parodą pritraukė visiškai naujas auditorijas ir lankytojams suteikė naujų perspektyvų kitaip pamatyti ir suprasti meno kūrinį.

Ši paroda mus intriguoja ir tuo, kad tai pirmoji „Lewben Art Foundation“ paroda Klaipėdoje - neabejoju, jog ji sulauks didelio klaipėdiečių ir svečių susidomėjimo„, - parodą pristato Ugnė Bužinskaitė, “Lewben Art Foundation" direktorė ir viena iš parodos kuratorių.

Dalyvauti parodoje buvo pakviesti įvairiems vizualiojo meno ir muzikos stiliams atstovaujantys Lietuvos autoriai: menininkai Knut Åsdam, Adomas Danusevičius, Ugnius Gelguda, Dr. GoraParasit, Alfredo Jaar, Vytenis Jankūnas, Patricija Jurkšaitytė, Vitas Luckus, Mindaugas Lukošaitis, Jurgis Mačiūnas, Mohamed Namou, Vita Opolskytė, Igoris Piekuras, Marija Teresė Rožanskaitė, Šarūnas Sauka, Augustinas Savickas, Antanas Sutkus, Indrė Šerpytytė, Andrius Zakarauskas, garso takelių autoriai Rokas Beliukevičius, Arturas Bumšteinas, „Freaks on Floor“, Vytautas V. Jurgutis, Giedrė Kilčiauskienė, Žygimantas Kudirka-Mesijus ir Adas Gecevičius („Vilniaus energija“), Andrius Mamontovas, Migloko, „Solo ansamblis“, „Sheep Got Waxed“.

Paroda veiks iki 2022 m. liepos 10 d.

Alfredo Jaar kūrinys „Rytmečio auksas“ iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos.
Alfredo Jaar kūrinys „Rytmečio auksas“ iš „Lewben Art Foundation“ kolekcijos.

 

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder