Pirmą kartą Kretingoje – Joninės ant vandens

Jau šį ketvirtadienį, birželio 23-ąją, Kretinga Jonines švęs kitaip – kretingiškių bei miesto svečių laukia renginys „Plaukiam į Jonines!“. Jame pirmą kartą miesto istorijoje šventės dalyviai trumpiausią metų naktį pasitiks ir plaukdami baidarėmis.

Tuo pačiu tai bus proga Kretingoje atrasti vandens turizmo žavesį bei įvertinti Akmenos upės grožį.

Joninių šventėje „Plaukiam į Jonines!“ visi jau laukiami nuo 20.00 val. Kretingos muziejaus vandens malūno kiemelyje. Akmenos upės slėnyje birželio 23-ąją įsikurs kuo tikriausia Joninių oazė – burtis draugėn vilios didžiulis laužas, vainikų pynimo stovykla, pažintuvės su magiškomis žolelėmis ir žinoma, paparčio žiedo paieškos.

O pagrindiniu šventės akcentu taps baidarių regata Akmenos upe.

„Kretinga turi savo nuostabų Užupį, savąją Veneciją – Akmenos upę su žaliomis pakrantėmis, žaviomis paupio gyventojų terasomis ir istoriniais objektais. Norisi, kad tą grožį pažintų kuo daugiau žmonių ir kuo daugiau kretingiškių didžiuotųsi, jog Jonas Karolis Chodkevičius Kretingos miestą įkūrė būtent prie Akmenos upės.

Tikimės, kad Joninių plaukimas taps tradicija ir baidarėmis kretingiškiai bei miesto svečiai plaukios ne tik švenčių proga, bet gims ir naujas Kretingos miesto pažinimo būdas“, - sakė Kretingos rajono savivaldybės meras Antanas Kalnius.

Trumpiausią metų naktį baidarėse pasitiksiantys šventės „Plaukiam į Jonines“ dalyviai plaukdami ausinėse klausysis miesto istorijos, o belaukiantiems parplaukiančių Akmenos upės žygeivių prie Kretingos muziejaus skambės liaudiškos dainos, vyks vainikų pynimo dirbtuvės.

Šventę vainikuos teatralizuotas laužo įžiebimas, Jonų, Janinų ir Rasų pagerbimas, baidarininkų apdovanojimai, Joninių burtai ir itin smagi gegužinė.

Beje, norintys pamatyti baidarių regatą, kviečiami rinktis ne tik Akmenos upės slėnyje prie Kretingos muziejaus, bet ir prie vadinamojo „Žuvinės“ tilto, ant kurio taip pirmą kartą miesto istorijoje bus surengtas ir koncertas.

Renginį „Plaukiam į Jonines!“ organizuoja Kretingos rajono savivaldybė, Kretingos rajono turizmo informacijos centras, Kretingos muziejus ir Kretingos rajono kultūros centras. Daugiau: www.aplankykkretinga.lt .

Joninių šventės Kretingoje „Plaukiam į Jonines!“ programa:

20.00 val. Šventės „Plaukiam į Jonines!“ atidarymas;

20.30 val. Baidarių žygio Akmenos upe dalyvių išlydėtuvės drauge su Kretingos rajono kultūros centro kameriniu choru „Kristalė“;

20.30 val. Telšių kultūros centro vokalinės instrumentinės grupės „Gramofonas“ koncertas;

20.45 val. Baidarių žygio Akmenos upe dalyvių pasveikinimas kartu su Kretingos rajono kultūros centro armonikierių ansambliu (ant vadinamojo „Žuvinės“ tilto);

21.30 val. Baidarių žygio dalyvių sutiktuvės, Jonų, Jonių, Janinų, Jonukų ir Janyčių pagerbimas prie Joninių laužo, Grupės „Ilex“ koncertas.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder