Gegužę metinė infliacija euro zonoje siekė 1,4 proc.

Socialdemokratų diskusijoje – rekordinės infliacijos pasekmės ir sprendimo būdai

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) penktadienį nuotoliniu būdu rengia diskusiją, kurioje su ekspertais aptars, kokių valstybė galėtų imtis veiksmų mažinant augančių kainų šoką gyventojams. 

Diskusijoje „Rekordinių kainų žiema: kaip padėti žmonėms?" dalyvaus:

Vilniaus universiteto profesorius, ekonomistas Romas Lazutka

Vilniaus pramonės ir verslo asociacijos prezidentas Sigitas Besagirskas

Socialdemokratų frakcijos Seime seniūno pavaduotojas Eugenijus Sabutis

Diskusiją moderuos dr. Ruslanas Baranovas.

Gruodį Lietuvos metinė infliacija perkopė 10%, o Europos centrinis bankas paskelbė, jog 2022-aisiais infliacija turėtų būti dar didesnė nei prognozuota anksčiau. 

Žmonės situaciją vertina paprastai: „Viskas brangsta".

Praėjusį savaitgalį daugelis sulaukė šildymo sąskaitų už gruodžio mėn. Nelygu gyvenamoji vieta, jos išsipūtė. Štai Vilniuje už šildymą kai kas mokės net 70 proc. daugiau nei anksčiau. Sąskaitose už elektrą – irgi dar nematyti skaičiai.

Lapkritį vartojimo prekių ir paslaugų kainos, lyginant su 2020 metų gruodžiu Lietuvoje buvo išaugusios 9,3 proc. – tai didžiausias augimas Europos Sąjungoje.

Vis tik valdantieji laikosi nuomonės, kad minimalios algos ir pensijų didinimo bei energijos kainų šuolio išdėstymo per penkerius metus kovojant su rekordine infliacija – pakanka. 

Premjerė Ingrida Šimonytė kartoja, kad žmonių pajamos šiemet augs sparčiau nei kainos, taigi didelių bėdų nebus. Čia pat ministrė pirmininkė nukerta: „Nėra kaip reguliuoti laisvos rinkos".

Taip, atlyginimai augs, tačiau tikrai ne visiems. O padidėjusias gyventojų pajamas jau „suvalgė" infliacija. Ir toliau tas pajamas „grauš".

Kitos šalys skubiai imasi įvairių priemonių, pavyzdžiui, laikino pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mažinimo būtiniausiems maisto produktams. Taip pat – dujoms ir elektrai. Supaprastina ir išplečia valstybės paramos gavimo tvarką gyventojams vertinant jų metines pajamas. 

Kokiais pavyzdžiais Lietuva galėtų sekti, ko galėtų imtis valstybė ir kokios prognozės ateičiai – visa tai aptarsime su ekspertais. 

KUR: 

Socialdemokratų partijos Facebook paskyroje: https://www.facebook.com/socdemai 

KADA:

sausio 14 d., penktadienį, 12 val.

Sidebar placeholder