Svajingos atostogos Palangoje orkestro garsų fone

Saulėtas paplūdimys, Baltijos bangos, jaukūs vakariniai pasivaikščiojimai, kvapą gniaužiantis saulėlydis. Dar ne viskas. Svajingai atostogų atmosferai reikalinga muzika. Ne bet kokia muzika –  orkestro atliekama muzika.

Prasidėjus vasarai į Palangą sugrįžo ir tradiciniai „Orkestro vasaros“ koncertai. 70- metį jubiliejų švenčiantis „Palangos orkestras“ Palangos Birutės parko rotondoje visą vasarą savo atliekamais kūriniais lepins miesto gyventojus ir svečius.

Nuo birželio 8 d. iki rugpjūčio 26 d. kiekvieną vasaros ketvirtadienį, penktadienį ir šeštadienį 18.30 val. toje pačioje vietoje vyks terapija klausytojų ausims. Ant publikos stalo bus pateikta aktuali ir laiko patikrinta, pamilta ir kupina atradimų, linksminanti ir pakylėjanti iki dangaus pučiamųjų muzika.

Orkestrinė muzika kurorte turi labai gilias istorines ir turtingas tradicijas. Kurortui minint jubiliejinį 770- ąjį gimtadienį, „Palangos orkestras“ nauju žvilgsniu apžvelgti antrą šimtmetį gyvuojančias orkestrinės muzikos koncertų Palangos parkuose tradicijas.

Šis unikalus reiškinys net pretenduoja tapti Lietuvos nematerialaus kultūros paveldo dalimi.

Pučiamųjų instrumentų skleidžiami muzikos garsai parko gaivos apsuptyje yra tapę neatsiejama Palangos identiteto dalimi.

Grafo Juozapo Tiškevičiaus iniciatyva kurorte orkestrai nemokamai poilsiautojams muzikuoja nuo 1901 metų. Orkestro koncertai anuomet vyko parke šalia Kurhauzo specialiai tam pastatytoje rotondoje.

Grafas savo orkestro neturėjo, kviesdavo koncertuoti orkestrus iš užsienio šalių. Vėliau, atkūrus Lietuvos Nepriklausomybę, Palangoje kiekvieną vasarą ėmė koncertuoti gerai visoje šalyje ir už jos ribų žinomų kapelmeisterių B. Jonušo ir V. Visockio vadovaujami orkestrai.

1927 m. buvo pastatyta naujoji rotonda Birutės parke, nuo tada, jau beveik šimtą metų muzikos koncertai vyksta šioje jaukioje erdvėje.

Ši tradicija buvo išlaikoma net ir sunkias Palangai laikais. Nuo 1933 iki 1939 metų Palangos burmistru buvęs daktaras Jonas Šliūpas viename to meto laikraštyje sakė, kad „nors tie vasaros orkestro koncertai yra brangus malonumas, bet jie išliks visą laiką“.

Šiandien „Palangos orkestras“, lyg koks laiko keltininkas, išlieka gyvuoju saitu, kuris jungia šią senąją Europietiškos kultūros tradiciją, Grafų Tiškevičių Palangą ir šiuolaikinio kurorto veidą bei jo svečių dabartį.

Šiemet „Orkestro vasaros“ vasaros ketvirtadieniais, penktadieniais ir šeštadieniais pasiūlys žmonėms net 33 koncertus. Juose bus pristatytos keturios muzikinės programos, pasakojančios skirtingas istorijas, jas papildys pokalbiai ir susitikimai su istorikais, kompozitoriais, orkestrantais, kurie pasimatymus su orkestru pavers dar labiau gyvesne ir praturtinančia patirtimi- ne tik prisiminimais, įžvalgomis ar žiniomis, bet ir knygomis apie „Palangos orkestrą“.

Birželį „Orkestro vasaros“ klausytojų laukia trumpas pokalbis su Palangos kurorto muziejaus direktore Virginija Paluckiene bei „Joninės Šliūpo stiliumi“, rengiamos bendradarbiaujant su Jono Šliūpo muziejumi.

Liepos 8 d. „Orkestro vasaros“ sulauks ir muzikinių svečių- rotondoje koncertuos Kauno pučiamųjų orkestras „Ąžuolynas“.

„Orkestro vasaros“ koncertams diriguos „Palangos orkestro“ meno vadovas ir vyriausias dirigentas Vygantas Rekašius.

Nemokamus „Orkestro vasaros“ koncertus žiūrovams ir klausytojams dovanoja Palangos miesto savivaldybė, Palangos Birutės parkas ir „Palangos orkestras“. Projektą iš dalies finansuoja – Lietuvos kultūros taryba.

Daugiau informacijos apie „Orkestro vasaros“ koncertus galima rasti: https://orkestras.pro/events/orkestro-vasara-2023-summer-of-wind-band-2023/

Sakoma, kad romantiškiausi atostogų prisiminimai sugrįžta išgirdus vieną ar kitą su tomis atostogomis susijusią melodiją.

„Orkestro vasaros“ organizatoriai į savo koncertus kviečia visus miesto gyventojus ir svečius. Ir linki, kad šios vasaros atostogas Palangoje primintų užburiantys ir po visą Birutės parką svajingai sklendžiantys pučiamųjų orkestro garsai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder