Tremtinių atminimui skambės ilgesio dainos

Birželio 14-ąją minėsime Gedulo ir vilties dieną. Tą dieną 1941 m. Sovietų Sąjunga pradėjo masinius gyventojų trėmimus į Sibirą.

Klaipėdos kultūros centras Žvejų rūmai kviečia į nemokamą atminimo vakarą-koncertą „Ilgesio dainos ir posmai Lietuvai“, skirtą sovietinio genocido aukoms – išgyvenusiems ir iš tremties negrįžusiems – pagerbti ir prisiminti.

Koncertas birželio 14 d. 19 val. vyks Parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės (Šaulių g. 36).

Koncerte „Ilgesio dainos ir posmai“ skambės šiuolaikiškai aranžuotos lietuvių liaudies, tremtinių ir originalios kūrybos dainos, kurias atliks klaipėdiečių elektroninės muzikos duetas „UraganiuS ir Aira“.

Prie dueto taip pat prisijungs Žvejų rūmų mišrus choras „Cantare“. Atminimo vakarą paįvairins aktorės Virginijos Kochanskytės skaitomos lietuvių poetų Jono Aisčio, Bernardo Brazdžionio, Sigito Gedos ir Justino Marcinkevičiaus eilės. Tikėtina sulaukti ir išgirsti išgyvenusiųjų Sibire klaipėdiečių prisiminimų.

Dueto „UraganiuS ir Aira“ (elektroninės muzikos atlikėjo Ramūno Tamošausko ir dainininkės Airidos Mockutės) kūrybinė draugystė prasidėjo prieš penkerius metus, kuomet buvo išleistas pirmosios jų bendros dainos „Strazdas“ įrašas.

Dueto kūryboje darniai persipina šiuolaikiniai jaunatviški ritmai ir folkloras. Airidos balsas – neatsiejama skambesio dalis, suteikianti ryškaus etninio autentiškumo.

A. Mockutė kaip solistė ne kartą dalyvavo Dainų švenčių programose, muzikiniuose projektuose su valstybiniu ansambliu „Lietuva“. Lietuvių etnine muzika Ramūnas Tamošauskas susidomėjo studijų laikais Klaipėdos universitete.

Tai ir paskatino kurti savito stiliaus muziką, norint išsaugoti liaudies dainas ir adaptuoti jas šiuolaikiniam klausytojui.

Lietuviškojo žodžio puoselėtoja ir skleidėja aktorė Virginija Kochanskytė publikai pažįstama iš vaidmenų Šiaulių ir Kauno dramos teatruose, televizijos ir kino filmuose, sukūrusi bei režisavusi nemažai poezijos ir muzikos spektaklių.

Ji yra UNICEF Geros valios ambasadorė Lietuvoje, nuo 2009 m. – Klaipėdos universiteto docentė.

Klaipėdos Žvejų rūmų mišraus choro „Cantare“ (meno vadovas prof. Artūras Dambrauskas, dirigentas Ramūnas Baršauskas) repertuare dominuoja lietuvių kompozitorių kūryba. Kolektyvas dažnai bendradarbiauja su populiariosios muzikos atlikėjais.

Per tris kūrybinės veiklos dešimtmečius choras yra dainavęs daugelyje Europos šalių ir dalyvavęs prestižiniuose tarptautiniuose festivaliuose bei konkursuose.

Mišrus choras „Cantare“ įvertintas garbingu Lietuvos liaudies kultūros centro ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondo apdovanojimu „Aukso paukštė“ (nominacijoje „Tarptautinio spindesio žvaigždė)".

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder