Unikalus koncertas Žemaitijos Versalyje

Rugpjūčio 7 d. 16 val. M. Oginskio rūmų žirgyno salėje koncertuos Nyderlandų nacionalinis Fanfarų orkestras.
Atlikėjų branduolys – 15-25 metų pučiamaisiais ir mušamaisiais instrumentais grojantys jaunuoliai, scenoje jų matysime apie 60 atlikėjų.

KONCERTAS NEMOKAMAS

Programoje: Kevin Houben, Jan Van der Roost, Peter Graham ir kt.
„Pasimatymas mano svajonių parko“ ciklo renginys.

______

Nacionalinis jaunimo fanfarinis orkestras (NJFO) buvo įkurtas 1959 m. ir nuo pat pradžių buvo labai aukšto lygio orkestras. NJFO muzikantai yra labai talentingi 15–25 metų mėgėjai, taip pat yra keletas šios amžiaus grupės konservatorijos studentų. Nuo pat įkūrimo orkestras prisidėjo prie unikalios olandų fanfarų kultūros kūrimo.

2013 m. vasarą NJFO surengė keletą iškilmingų koncertų Limburge ir Šiaurės Brabante, papildydami WMC programą, kurių pagrindinis kūrinys buvo nuostabioji Jano van der Roosto „From Ancient Times“.

2014 ir 2016 metų vasarą NŽFO dalyvavo WASBE konferencijoje. 2014 m. konferencija vyko Debrecene, Vengrijoje. Tai buvo nuostabi kelionė nuostabioje šalyje, kurios pagrindinis kūrinys buvo Aleksandro Comito „Vita Aeterna Variations“.

Šis darbas taip pat lėmė 200 metų Adolph Sax projektų 2014 metų rudenį. 2016 metais konferencija vyko Čekijos sostinėje Prahoje. Čia galėjome muzikuoti priešais gražią, išparduotą Smetanos salę.

Pagrindiniai kūriniai buvo Edvardo Elgaro „Jaunystės lazdelė“ ir „Concertino for Tuba and Fanfare Band“ su virtuozišku solistu Perry Hoogendijku premjera.

Pastaraisiais dešimtmečiais NJFO atliko novatorišką darbą talentų ugdymo ir programavimo srityje.

Vadovaujant daugiau nei 25 metus orkestrui dirigavusiam dirigentui Piebe Bakker, jaunieji muzikantai iš visos šalies išsivystė į brandžius muzikantus, pasiruošusius profesionalaus muzikanto ar ambicingo mėgėjo karjerai.

Piebe Bakker taip pat paskatino kompozitorius kurti specialiai fanfarų orkestrui, o būdingą garso idiomą lėmė daug užimtų fliugelhornų ir saksofonų kartu su simfoniniais variniais ir mušamaisiais.

Danny Oostermanas, NJFO dirigentas nuo 1989 m., tęsia Piebe Bakker tradicijas ir suteikia jauniems talentams nuo 15 iki 25 metų galimybę tobulėti orkestre po sėkmingos perklausos.

Tokie muzikantai kaip Pierre'as Voldersas (solo trombonininkas Roterdamo filharmonijos orkestras), Hermanas Riekenas (perkusininkas Royal Concertgebouw orkestras), Ties Mellema (solistė, saksofono mokytoja ArtEZ konservatorija) ir Esther Doornink (perkusininkas radijo filharmonijos orkestras) yra pavyzdžiai. natūralus muzikalumas ir ambicingas Danny Oostermano metodas.

Kaip karštas fanfarų orkestro repertuaro atnaujinimo šalininkas, Danny Oostermanas sugebėjo paskatinti tokius kompozitorius kaip Hansas de Jongas, Edas de Boeras, Merlijnas Twaalfhovenas ir Robas Goorhuisas kurti naujus kūrinius fanfarų orkestrui.

Šiuo metu NJFO išleido dešimt kompaktinių diskų su šiuo sudėtingu šiuolaikiniu repertuaru ir paprastesnėmis kompozicijomis, kurios gali būti pavyzdys mėgėjų orkestrams.

NJFO taip pat nori atkreipti tarptautinį dėmesį į fanfarų orkestrą, Olandijos kultūros paveldą par excellence. 1976 m. orkestras jau laimėjo „Didįjį Vienos miesto prizą“. 1989–2016 m. NJFO nuosekliai lankėsi JAV, Kanadoje, Italijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Slovėnijoje, Lietuvoje, Belgijoje, Estijoje, Vengrijoje ir Čekijoje.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder