Žinomi kauniečiai nepraleido komedijos pristatymo: suintrigavo atpažįstamos gyvenimiškos situacijos

Atnaujinta komedija „Profesoriaus klastingas tirpalas” toliau tęsią gastroles po Lietuvą.  Scenoje galima išvysti TV serialų, šou laidų, kino filmų, teatro grandus: Andrių Bialobžeskį, Džiugą Siaurusaitį, Liną Rastokaitę, Oneidą Kunsungą, Ainį Storpirštį ir kt.

„Profesoriaus klastingas tirpalas“ – cheminė istorija, lyg nuožmusis Bermudų trikampis, iškart įtraukia į savo paslaptingus gniaužtus. Entuziazmu kunkuliuojantis profesorius visa galva ir net visu kūnu pasineria į ekstremalius tyrimus su alkoholiu. Diena iš dienos laboratorijoje jis tiria šio sukto gėralo poveikį  ir bando neutralizuoti jo poveikį, drąsiai eksperimentuodamas su personažais. Komedijos režisierius Ričardas Vitkaitis tikina, kad spektaklis nemoralizuoja ir negydo  – į suvokimą keliaujama lengvo humoro keliu: „Spektaklis žiūrovui atskleis tiek atpažįstamų gyvenimiškų situacijų, kad net oda pašiurps iš juoko“.

Nuotaikingai praleisti vakarą, stebint komediją, susigundė ir nemažas būrys kauniečių: vestuvių planuotoja Kristina Kaikairienė, laidų vedėja Kristina Rimienė, nekilnojamojo turto brokerė Natalija Martinavičienė, šokėjas Saulius Skambinas su mylimąja Živile Barzdaityte, plaukų stilistas Karolis Murauskas, advokatė Aušra Ručienė, „Lietuvos ponia“ titulo laimėtoja Beta Rumšienė, prancūzų kalbos specialistė Jolita Kuliešytė ir kt.

Ši komedija mane nustebino tuo, kad moka lengvai ir juokingai kalbėti apie rimtas temas, ypač profesoriaus išrasto tirpalo poveikį žmonėms, kuris sukelia ne tik juoko bangas, bet ir verčia susimąstyti”, – po spektaklio sakė šokėjas Saulius Skambinas. Pasak Sauliaus, alkoholio tema Lietuvoje vis dar yra aktuali, nes ji glaudžiai susijusi su socialiniais ir kultūriniais įpročiais. Komedija suteikia šiai temai naują požiūrį, padedant žiūrovams atviriau ir kritiškiau vertinti alkoholio vartojimo pasekmes visuomenėje”, – įsitikinęs žinomas vyras.

Stebėti spektaklio S. Skambinas atvyko su mylimąja, grožio specialiste Živile Barzdaityte. Patiko spektaklio tema: labai gerai pataikyta į visuomenės problemą, bet viskas pateikta per juoko prizmę”, – teigė Živilė. Pasak jos, šiuolaikinis jaunimas, laimei, jau kurkas mažiau vartoja alkoholio, tačiau tarp vyresnių žmonių, tai – vis dar aktuali ir ganėtinai opi problema.

Plaukų stilistą Karolį Murauską komedija nustebino tuo, kad ji yra reali, kaip pats sako, viskas paimta iš realaus gyvenimo. Labai faini ir šilti aktoriai”, – šiltų žodžių kūrybinei komandai negailėjo Karolis. Plaukų meistro įsitikinimu, lietuviams tema apie alkoholį vis dar yra labai aktuali, nes kiek jis pats yra susidūręs, alkoholiniai gėrimai dažnai puikuojasi bene kiekvieną dieną, ar tai  pietų metu, ar per vakarienę. „Tokia tendencija turbūt išliks dar ganėtinai ilgai”, – svarstė vyras.

Kaip šiame spektaklyje vaidinantis Džiugas Siaurusaitis įsivaizduoja „Profesoriaus klastingo tirpalo“ žiūrovą? „Nerekomenduočiau vaikams iki aštuoniolikos metų, nes nesupras. Komediją giliau suvoks turintieji gyvenimiškos patirties – tie, kurie jau yra pabuvoję situacijose, kurios čia vaidinamos. Manau, kad spektaklį supras ir absoliutūs abstinentai, jie juk abstinentais tapo ne šiaip sau, o dėl tam tikrų priežasčių“, – šypteli aktorius. Pasak Džiugo, komedijoje vaidinamos situacijos lengvai atpažįstamos. Jis neabejoja, kad žmonės arba patys susitapatins su personažais, arba pamatys juose draugą, kaimyną ar giminaitį.

Džiugo kuriamas personažas šiame spektaklyje – šlavėjas, kuris susipažįsta su profesoriumi ir įsitraukia į jo eksperimentus su klastingu tirpalu. Profesorius jį naudoja tiesiog kaip bandomąjį triušį. O tada ir prasideda visos įdomybės…”, intriguoja aktorius.

Tikrai nepasakysiu, kiek šiandien Lietuvoje yra aktuali alkoholio problema, tegul tai vertina statistikos departamentas. Aš nemanau, kad teatras turi spręsti kažkokias problemas. Visų pirma teatras yra pramoga, o ne mokykla ar koks nors anoniminių alkoholikų klubas”, – mano Džiugas.

„Profesorius, kurį aš vaidinu, yra tikslinga, ieškanti asmenybė. Jo tyrimas, sunkus ir asmeninis, keliantis pagarbą. Tokiam poelgiui reikia didelės valios. Manau, tyrinėdamas kitus jis aukoja savo gyvenimą. Žiūrovas, ypač tyrinėjantis, komedijoje atras daug savų paslapčių‘, tikina aktorius Andrius Bialobžeskis.

Kas dėjosi Andriaus galvoje, pamačius „Klastingo tirpalo“ scenarijų: „Pirma mintis – kad bus labai įdomu: intriguojanti, nedaug nagrinėta ir labai žaisminga forma pateikta tema. Įvertinant iškalbingą Lietuvos statistiką, teigiančią, kad čia išgeriama alkoholio vos ne daugiausiai pasaulyje, manau, žiūrovų tikrai netrūks.“

Komediją „Profesoriaus klastingas tirpalas“ žiūrovai šį pavasarį dar išvys Vilniuje (gegužės 27 d.), ir Alytuje (gegužės 29 d.), na, o vasarą kūrybinė komanda atkeliaus ir į pajūrį.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder