100 dienų iki Tokijo olimpinių žaidynių: kvietimas į festivalį, sportininkų komentarai ir išskirtinės transliacijos

Iki didžiausio pasaulyje sporto renginio – Tokijo vasaros olimpinių žaidynių – lieka 100 dienų. Apie tai, kaip vyksta pasiruošimas, kaip sportininkus pasieks sirgalių palaikymas ir kokių staigmenų paruošė transliuotojai, kalbėta specialioje spaudos konferencijoje.

„Joms dar neprasidėjus, jau matome, kad Tokijo olimpinės žaidynės bus ypatingos. Jų laukėme ne ketverius, kaip įprasta, o net penkerius metus. Šis laikas nebuvo lengvas. Sportininkai, treneriai, federacijos susidūrė su situacija, kurios anksčiau nė nesapnavo: atšauktos stovyklos, varžybos, uždarytos treniruočių bazės, galvosūkis, kaip pasirengimo ciklą pratęsti dar metams ir žinoma, didžiulė nežinomybė.

Vis dėlto, tiek sportininkų, tiek organizatorių pasiruošimas žaidynėms vyksta sklandžiai, imamasi visų įmanomų priemonių, siekiant užtikrinti tiek dalyvių, tiek Japonijos gyventojų saugumą. Šios žaidynės visam pasauliui jau tapo žmonijos vienybės ir vilties simboliu.

Likus 100 dienų organizatoriai koncentruojasi į detalių šlifavimą, žaidynių gidų tikslinimą ir procesų testavimą“, – sakė olimpinė čempionė, Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė.

Palaikyti Tokijo žaidynėse kovosiančių Lietuvos olimpiečių sporto sirgalius ji pakvietė į Nidą. Čia olimpinių žaidynių metu – liepos 23-rugpjūčio 8 dienomis – vyks „Olimpinis festivalis“. Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją šalyje ir tuo metu galiosiančius saugumo reikalavimus Neringos gyventojai ir svečiai bus kviečiami ne tik palaikyti Lietuvos olimpiečius, bet ir patys išbandyti olimpines sporto šakas. Planuojama, kad festivalio lankytojai dideliame ekrane galės stebėti olimpinių žaidynių varžybas, dalyvauti tiesioginiuose teletiltuose su Tokijuje būsiančia Lietuvos delegacija, klausytis žinomų atlikėjų pasirodymų, susitikti su sportininkais bei patys išbandyti jėgas sporto turnyruose.

 „Nors užsieniečiai į olimpinių žaidynių varžybas įleidžiami nebus, neabejoju, kad sirgalių palaikymas iš Nidos pasieks ir įkvėps mūsų olimpiečius Tokijuje. Kasdien sekame su epidemiologine situacija susijusias naujienas ir darysime viską, kad festivalio dalyviai galėtų saugiai džiaugtis sporto renginiais ir vieningai palaikyti sportininkus“, – sakė D. Gudzinevičiūtė.

Šiuo metu Lietuvos olimpinę rinktinę sudaro 28 sportininkai, atstovaujantys aštuonioms sporto šakoms. Intensyviai vykstant atrankos turnyrams, tikimasi, kad šis skaičius dar augs. Lietuvos sportininkams olimpinė atranka baigsis liepos 4 dieną, kuomet paaiškės ar į žaidynes pateks vyrų krepšinio rinktinė.

Prie konferencijos dalyvių virtualiai prisijungė ir treniruočių stovyklose plušantys, kelialapius į Tokiją jau užsitikrinę sportininkai. „Fizinė forma rodo, kad sudėliotas geras planas. Tikimės, kad sezonas bus be traumų ir galėsiu pakovoti dėl medalio. Važiuojant į olimpines žaidynes mano tikslas – kovoti dėl medalio. Ar pavyks, ar ne – matysime“, – sakė šiuo metu Turkijoje esantis disko metikas Andrius Gudžius.

Visas lietuvių varžybas Tokijuje pamatyti kvies oficialiu olimpinių žaidynių bei atidarymo ir uždarymo ceremonijų transliuotuoju Lietuvoje tapusi žiūrimiausia televizija TV3. Žaidynės bus rodomos ne tik dviem TV3 Grupės kanalais – TV3 ir TV6, bet papildomai visas olimpinių žaidynių naujienas bus galima sekti ir kitose žiniasklaidos grupės valdomose platformose.

„Olimpinės žaidynės – svarbiausias metų sporto renginys, tad TV3 siekia sukurti kuo įmanoma paprastesnį ir visiems prieinamą būdą neatsilikti nuo naujienų, ir jas vartoti kiekvienam patogiausiu būdu. Kadangi Tokijo olimpinės žaidynės vyks vasarą, kai daugelis mėgausis atostogomis, TV3 sporto aistruolius kvies svarbiausias rungtynes stebėti ne tik namuose, prie televizoriaus ekrano, bet ir internetu, per platformą TV3 Play, o sekti karščiausius sporto įvykius – ir naujienų portale tv3.lt“, – sakė TV3 generalinė direktorė Laura Blaževičiūtė.

Konferencijos metu L. Blaževičiūtė pasidalijo ir dar viena naujiena – TV3 taip pat tapo oficialiu 2022 metų Pekino žiemos olimpinių bei 2024 metų Paryžiaus vasaros olimpinių žaidynių transliuotoju.

Tokijo Olimpinės žaidynės išsiskirs tuo, kad į jas įtrauktos ir naujos sporto šakos: karatė, riedlentės, laipiojimas ir banglentės. Tai pat bendrų krepšinio entuziastų, vadybininkų ir TV3 pastangų dėka, lietuviai itin laukia ir dar vienos naujienos žaidynių programoje – krepšinio 3×3 turnyro. Planuojama, kad žaidynėse varžysis apie 11 tūkst. atletų iš 206 nacionalinių olimpinių komitetų, bus išdalinti 324 medalių komplektai, iš viso 962 olimpiniai medaliai.

Sidebar placeholder