22 taškų deficitą panaikinęs „Neptūnas“ vis vien nusileido „Rytui“

Klaipėdos „Neptūnas“ patyrė dar vieną pralaimėjimą „Betsafe-LKL“ čempionate, pralaimėdami Vilniaus „Ryto“ komandai. 18 taškų trečiąjį ketvirtį laimėję vilniečiai pasiuntė uostamiesčio klubą į nokdauną, o galutinis rungtynių rezultatas 81:89 (17:24, 19:13, 12:30, 33:20).

Sėkmingiau rungtynėse startavo vilniečiai, kurie sužaidę kiek daugiau nei 3 minutes jau turėjo 9 taškų persvarą (5:14). Vis dėlto „Neptūnas“ atsakė spurtu 8:0 ir sumažino atsilikimą iki minimumo (13:14). Apmaudžias klaidas ketvirčio pabaigoje darę klaipėdiečiai leido varžovams atitolti 7 taškų skirtumu (17:24).

Antrajį kėlinį „Neptūnas“ pradėjo spurtu 12:4 ir pirmą sykį šiose rungtynėse išsiveržė (29:28). Nojus Mineikis ir Edgaras Želionis kėlė iš savo vietų Klaipėdos sirgalius po taiklių tritaškių metimų. Marko Tejičius sumetęs baudų metimus grąžino „Rytui“ 6 taškų persvarą (29:35), bet uostamiesčio komandą dar sykį surengė sėkmingą spurtą ir prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė vos 1 taškas (36:37).

Pirmoje rungtynių dalyje sunkiai sustabdomas buvo Ivanas Buva, kuris pelnė 14 taškų. Taip pat Klaipėdos „Neptūnui“ į priekį neleido išsiveržti 8 padarytos klaidos. Vilniaus „Rytas“ jų padarė dvigubai mažiau – 4.

Po ilgosios pertraukos pirmuoju metimu Edgaras Želionis persvėrė rezultatą savo komandai, bet tada Vilniaus ekipa spurtavo 12:2 ir įgijo dviženklę persvarą (40:50). Klaipėdiečių problemos tuo nesibaigė. Demonstravę bedantį puolimą, gynyboje uostamiesčio krepšininkai taip pat šlubavo, o po trijų kėlinių komandas jau skyrė 19 taškų (48:67).

Lemiamo kėlinio starte apie sugrįžimo užuomazgas pagalvoti neleido sostinės ekipos snaiperiai, kurie smeigė tris tritaškius per 3 minutes. Visgi Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai ginklų nesudėjo net ir po skaudžių kirčių. Vedami Deivido Gailiaus, klaipėdiečiai kilo į lemiamą šturmą. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti pusantrai minutei, pastarasis smeigė tritaškį metimą sumažino atsilikimą iki 6 taškų (79:85). Kitoje atakoje apsigynę šeimininkai surengė dar vieną sėkmingą ataką, kurios smaigalyje atsidūrė Benas Griciūnas, pelnęs 2 taškus. Nors šeimininkai ir panaikino 21 taško atsilikimą iki 4, to galiausiai nepakako.

Klaipėdos „Neptūnas“: Deividas Gailius 23 (5 rez.perd), Edgaras Želionis 13, Žygimantas Janavičius (6 atk.kam, 8 rez.perd) ir Benas Griciūnas (6 atk.kam) – po 10, Nojus Mineikis 9.

Vilniaus „Rytas“: Ivanas Buva 29, Gytis Radzevičius 13, Mindaugas Girdžiūnas 12, Vaidas Kariniauskas 10.