A lygoje – svečių pergalės: „Dainava“ šeimininkavo Gargžduose, pirmas įvartį praleidęs „Žalgiris“ laimėjo Šiauliuose

„TOPsport A lygoje“ po daugiau nei dešimtmečio pertraukos Gargžduose pergalę iškovojo Alytaus DFK „Dainava“. 15-ajame ture alytiškiai net 3:0 (0:0) patiesė „Bangos“ futbolininkus.

2024 metų sezone debiutavęs gargždiškių vartininkas Kornelijus Smilingis pirmame kėlinyje atrėmė Artiomo Baftalovskio bei Dmytro Mandryčenkos smūgius, o kitoje aikštės pusėje porą sykių aštriai atakavo Cesinha. Taip pat kamuolį greta virpsto nukreipė Pijus Srėbalius.

59-ąją minutę svečiai išsiveržė į priekį. D. Mandryčenka išprovokavo K. Smilingio pražangą baudos aikštelėje – baudinį realizavo Renatas Banevičius. Po 9 minučių aktyviai rungtyniavęs Chibuike Nwosu kontrataką pavertė antruoju įvarčiu.

„Banga“ nesėkmingai bandė sušvelninti rezultatą, tačiau praleido dar vieną oponentų rezultatyvų bei greitą išpuolį. Vienos paskutinių atakų metu, šeštą pridėto laiko minutę, pirmuoju įvarčiu „TOPsport A lygoje“ džiaugėsi Danielis Misiūnas.

Alytaus klubas Lietuvos čempionate Gargžduose nugalėjo pirmą kartą nuo 2011 metų.

Abi ekipos yra įsitaisiusios turnyro lentelės viduryje ir turi po 19 taškų.

„TOPsport A lygos“ 15-asis turas finišavo Saulės mieste. Ten Vilniaus „Žalgiris“ likvidavo įvarčio deficitą bei 2:1 (1:1) įveikė FA „Šiauliai“.

Pirmasis grėsmingiau atakavo Davis Ikauniekas, latvio spirtą kamuolį sugavo Arpadas Tordai‘us. 17-ąją minutę D. Ikaunieko perdavimą vartininkas atmušė, bet savo šansu pasinaudojo baudos aikštelėje buvęs Rolandas Baravykas.

Legionieriaus iš Latvijos pasirodymas baigėsi pirmame kėlinyje – dėl traumos jis buvo pakeistas. Tiesa, į rikiuotę po dviejų mėnesių pertraukos sugrįžo Martynas Dapkus.

Prieš pat pertrauką Liviu Antalis pasiuntė kamuolį į skersinį, Joriso Moutachy bandymą turėjo atremti Lukas Paukštė, o penktą pridėto laiko minutę Joelio Bopesu smūgiuotas kamuolys lietė Naurį Petkevičių bei atsidūrė vartų tinkle.

Antrame kėlinyje „Žalgiris“ rungtyniavo kur kas aštriau. L. Paukštė gelbėjo komandą nuo pavojingų L. Antalio, Pauliaus Golubicko bei Romualdo Jansono bandymų. Maža to, pastarasis sudrebino vartų skersinį.

Galiausiai svečiai savo pranašumą įrodė 87-ąją minutę. Sigitas Olberkis baudos aikštelėje sužaidė ranka, tad dar vieną įvartį šiemet pelnė Joelis Bopesu. Šiauliečiai per likusį laiką žaidė aktyviai, bet grėsmingų momentų nesukūrė.

Po 15-ojo turo žalgiriečiai su 34 taškais pirmauja, Saulės miesto atstovai turi 17 taškų bei žengia septinti.