Alvydas Jocys: „Klaipėdos regionas labai svarbus moterų krepšinio augimui“

Klaipėdoje Lietuvos moterų krepšinis per pastaruosius metus ėmė diktuoti madas ir pavyzdį visoje šalyje. Uostamiestyje turime dvi profesionalias aukščiausiojoje šalies moterų lygoje rungtyniaujančias komandas - Klaipėdos „Neptūną-Amberton“ ir LCC tarptautinį universitetą ir abi komandos praėjusį sezoną pelnė medalius tiek Lietuvos moterų krepšinio lygos („SMART WAY MLKL“), tiek Baltijos moterų krepšinio lygos („BioSil-WBBL“) čempionatuose. Tai išties istorinis ir įkvepiantis įvykis.

Lietuvoje 2027 metais bus organizuojamas Europos moterų krepšinio čempionatas, o vienas iš čempionato etapo planuojamas ir Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Pastebima tendencija, kad moterų krepšinio ažiotažas pasaulyje tik auga ir kai kuriose šalyse augimas ir susidomėjimas net didesnis nei vyrų.

„Džiugu, kad Klaipėdos kraštas yra viena esminių sąlygų, kodėl mums pavyksta auginti moterų krepšinį. Esame dėkingi Klaipėdos valdžiai, kuri supranta, kad moterų krepšinis svarbu ir kad į pergales verta investuoti“, - sakė Lietuvos krepšinio federacijos prezidentas Mindaugas Balčiūnas.

Jis užsiminė ir apie tai, kad abiem Klaipėdos miesto moterų krepšinio komandoms - „Neptūnui-Amberton“ ir LCC tarptautiniam universitetui - skirti po 400-500 tūkstančių eurų Klaipėdos miesto savivaldybei yra sudėtinga, tad yra parengta programa „Klaipėdos regiono moterų krepšinio komanda LCC“, kuri padėtų į moterų krepšinį pritraukti daugiau šio sporto talentų iš Palangos, Gargždų, Kretingos, Šilutės, Neringos, Skuodo ir kitų aplinkinių miestelių.

„Vakarų ekspresas“ apie tai nusprendė pasikalbėti su Lietuvos moterų krepšinio lygos direktoriumi palangiškiu Alvydu Jociu, kurį dar daugelis žino kaip „auksinės“ Lietuvos jaunimo rinktinės žaidėjos Justės Jocytės tėtį.

Alvydai, kokią matote Klaipėdos moterų krepšinio ateitį?

Klaipėdos moterų krepšinio komandų rezultatai ir atliktas įdirbis - puikūs.

Džiugu, kad ir Klaipėdos universitete atsirado studijos, susijusios su krepšiniu. Taigi, sudarytos puikios sąlygos ir studijuoti, ir žaisti krepšinį.

Anksčiau būdavo taip, kad merginos, sulaukusios 18 metų, tiesiog mesdavo krepšinį ir sutelkdavo dėmesį tik į studijas.

LCC tarptautinis universitetas parodė puikų pavyzdį, kad galima suburti profesionalią universiteto komandą, iškovoti Lietuvos moterų krepšinio lygos medalius ir dar pavyzdingai studijuoti. Yra sudarytos puikios sąlygos derinti sportą ir studijas.

Tai fenomenas ir pavyzdys, kad galima per krepšinį pritraukti gabias merginas iš viso pasaulio.

Tikimės, kad LCC tarptautinis universitetas ateityje žais ne tik Lietuvos moterų krepšinio lygos čempionate, bet ir Europos moterų taurės turnyre. Tam yra visos galimybės. Dirbama išties tinkama linkme.

Klaipėdos regionas yra labai svarbus Lietuvos moterų krepšinio augimui.

Papasakokite daugiau apie regioninės komandos modelio principą.

Suprantame situaciją, kad Klaipėdai išlaikyt dvi aukščiausio lygio moterų krepšinio komandas, kurios būtų finansuojamos iš miesto vienodu biudžetu, - sudėtinga. 

Taigi, kilo mintis sukurti regioninę komandą, kuri ne tik žaistų europiniu lygiu, bet ir pritrauktų mergaites iš Palangos, Gargždų, Kretingos, Šilutės, Neringos, Skuodo ir kitų aplinkinių miestelių.

Buvo daug susitikimų, diskusijų. Palangos, Klaipėdos, Kretingos, Klaipėdos rajono merai - už tokį modelį.

Tokiu būdu mums atsiveria galimybės moterų krepšinį parodyti, sakykim, platesnėje geografijoje, Klaipėdos regione.

Gargždams, pasistačiusiems areną, mes galime, sakykime, atvežti europinį krepšinį. Tas pats ir Palangai, Kretingai, Šilutei.

Analizavome įvairias patirtis, matome, kad Prancūzijoje, Ispanijoje ir kitose valstybėse regioninių krepšinio komandų pavyzdžiai, kai į komandų vystymą įsijungia kelios savivaldybės, pasiteisina.

Stengiamės sudominti jaunas mergaites, kad lankytų krepšinio treniruotes, kad užsikrėstų meilės krepšiniui virusu, sukurti visą sistemą, kad per masiškumą išaugtų vis daugiau krepšinio perliukų.

2027 metais Lietuvai suteikta teisė organizuoti Europos moterų krepšinio čempionatą. Tai taip pat didžiulis FIBA įvertinimas ir pripažinimas.

Taip, ir tuo labai džiaugiamės.

Reikia daryti viską, kad iki to laiko užsiaugintume stiprią moterų rinktinę, galėtume suburti tas žaidėjas, kurios žaidžia kartu čia, Lietuvoje, o ne tik į rinktinę susirenka iš užsienio šalių klubų.

Apskritai džiaugiuosi, kad Lietuvoje moterų krepšinis auga ir populiarėja. Lietuvos moterų krepšinio rungtynes sekmadieniais tiesiogiai transliuojame per LRT televiziją.

Mes augame, dirbame, ieškome investicijų, papildomų resursų, kad komandos galėtų įsigyti stiprių legionierių, kad merginos Lietuvoje matytų, jog yra kur augt ir tobulėt, ko anksčiau nebuvo.

Dabar ir krepšininkių atlyginimai kitokie, nei būdavo anksčiau. Yra klubų, kur moterims moka ir po kelis tūkstančius eurų, sudaro puikias sąlygas: studijos, būstas ir kiti privalumai.

Taigi, mūsų krepšinio talentėms nebereikia važiuoti į užsienį, puikiai tobulėti gali ir čia, Lietuvoje.

Į mūsų šalį moterų Eurolygos kovas galima atvežti ir komandai turint maždaug milijono biudžetą, kai, tarkime, Kauno „Žalgirio“ vyrams - 17 milijonų.

Mes Lietuvoje turime puikias arenas, dirva paruošta...

Juk kai atvyksta Europos krepšinio komandos, miestui taip pat nauda - užsakomi viešbučiai, maitinimas, kiti niuansai.

Jei, tarkime, miestas komandai skiria apie 100 tūkstančių eurų, tai per verslus per metus net atsiperka.

Juk ir su komandomis atvyksta ir sirgalių grupės, be to, yra ir reklama miestui.

Džiugu, kad Klaipėdos miestas investuoja į „Neptūną“ kaip organizaciją, tiek vyrų, tiek moterų komandas.

O kita komanda - LCC tarptautinis universitetas turi labai didelį šansą išaugti į tą regioninį centrą, kur lėšos suplaukia iš kelių savivaldybių.

Krepšinis Lietuvoje sutelkia, suartina, sužadina patriotiškumo jausmą. Kuo daugiau bus skambių pergalių, tuo mes visi būsime vieningesni ir artimesni vienas kitam.

Lietuvos moterys 1997 metais su dabartiniu Lietuvos krepšinio federacijos prezidentu Vydu Gedvilu, kuris tuomet dirbo treneriu, iškovojo Europos aukso medalius. Mūsų noras - grįžti į tas aukštumas per lygos stiprinimą ir žinomumą.

Ir dabar mus pastebi FIBA lygos atstovai. Mato, jog mes darome visus žingsnius, kad auginame moterų krepšinį.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder