Moterų tinklinis

„Amber Volley“ lyderė: „Moterų tinklinyje dramos turi būti“ 

Savaitgalį TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionate sužaistos vienintelės rungtynės, bet jos pasižymėto reto grožio įtampa ir atkaklumu.

Gargždų „Amber Volley" klubas savo aikštėje 3-2 (29:27, 25:21, 19:25, 19:25, 15:13) palaužė Vilniaus universiteto (VU) komandą.

Kovingai nusiteikusios šeimininkės laimėjo itin atkaklų pirmą setą, o antrajame žengė antrą žingsnį pergalės link.

Vis tik VU tinklininkės nepasidavė ir trečiajame bei ketvirtajame setuose iniciatyvą jau laikė savo rankose, o rezultatas tapo lygus.

Lemiamas, penktasis, setas vyko dramatiškai iki paskutinės akimirkos, o tiksliau pabaigą sužaidė ir pergalę išplėšė „Amber Volley" komanda.

Viena „Amber Volley" lyderių Lilija Firinovič sakė, kad pergalę lėmė lemiamu momentu parodytas charakteris.
„Kova iš ties buvo arši.

Priešininkės uždavė ganėtinai greitą žaidimo toną - šaunuolės. Manau, kad šią pergalę lėmė tai, jog pagaliau susitvarkėme su nerimu ir stabilizavomės psichologiškai, kas tikrai palengvina žaidimą. Taip pat aršus daugelio kovotojų charakteris.

Manau jį parodėme pačiu laiku, nes pralaimėti tikrai nesinorėjo, - sakė L. Firinovič.

- Po mačo buvome labai laimingos ir šypsenas „užsimovėme" iki ausų. Aišku, tik atsipalaidavus, pasijautė nuovargis, tačiau jis kaip niekad malonus".

Kalbėdama apie tai, kodėl varžovės perėmė iniciatyvą trečiajame sete, L. Firinovič pabrėžė pagerėjusį priešininkų žaidimą.

„Pirmuose dviejuose setuose varžovės padarė daugiau puolimo išpildymo klaidų, gal buvo šioks toks nesusišnekėjimas, tačiau sekančiuose setuose jos tikrai susitvarkė ir „užsikūrė". Suprantama, nes visų tikslas - pergalė.

Penktajame sete pas mus kiekviena žaidėja suprato, kad negali praleisti nei vieno kamuolio, bet kokia kaina norėjome laimėti", - pasakojo L. Firinovič.

Šiame moterų tinklinio sezone Lietuvoje beveik visi susitikimai klostosi atkakliai. Visus šio sezono mačus, tarp jų ir tris laimėtus, „Amber Volley" baigė po 4 arba 5 setų.

„Visa tai paaiškinama paprastai - esame naujai „sulipdyta" komanda, kur dalis jos yra viename Lietuvos krašte, o dalis visiškai priešingame.

Paprasčiausiai yra sudėtinga susižaisti be pakankamo kiekio treniruočių.

Žaidžiant su Vilniaus „SM Tauro" komanda, kur patyrėme pralaimėjimą, apskritai pirmą kartą žaidėme pilna sudėtimi ir buvo daug darbo vien susiderinti, o rungtynių metu to laiko susižaidimui tikrai nėra", - sakė L. Firinovič.

Nepaisant to, tinklininkė sutinka, kad dramatiškos kovos papuošia šį sportą.

„Sakyčiau, kad lengvai laimėti nėra taip įdomu.

Manau, kad visos komandos yra vertos dėmesio, visos stengiasi ir yra šaunuolės. Galų gale tai juk moterų tinklinis - turi būti ir dramos", - šypsojosi sportininkė.

Su 7 taškais „Amber Volley" turnyro lentelėje pasivijo lyderę Vilniaus „SM Tauro-VTC" ekipą. Be pergalių liekanti, bet 2 taškus savo sąskaitoje turinti VU komanda rikiuojasi ketvirta.

Šeštadienį vyks dar vienerios TOP SPORT Lietuvos moterų tinklinio čempionato rungtynės. Jose Kauno „KSM Startas-Viktorija-Svaja" susitiks su Kauno „LSU-Svajos" ekipa.

Sekmadienį sužaistose vienintelėse TOP SPORT Lietuvos vyrų tinklinio I lygos rungtynėse Raseinių „Lūšies Volley" klubas išvykoje 3-0 (25:20, 25:18, 25:21) įveikė Kauno „RIO-Starto 2" ekipą.

Nugalėtojams 12 taškų pelnė Rapolas Beržinis, 11 - Aurimas Dyglys. Kauno komandoje rezultatyviausiai žaidė Augustas Želvys (11 tšk.).

„Lūšis Volley" (6 tšk.) turnyro lentelėje užima septintąją vietą, o „RIO-Startas 2" (8 tšk.) - penktąją.

Sidebar placeholder