Artūro Milaknio istorijos „Žalgirio“ arenoje: nuo tritaškio rekordo iki liūdniausio sezono su komanda

Tašką profesionalo karjeroje padėjęs vienas geriausių visų laikų Kauno „Žalgirio“ snaiperių Artūras Milaknis pirmadienio vakarą bus specialiai pagerbtas „Žalgirio“ arenoje prieš trečiąsias „Betsafe-LKL“ finalo serijos rungtynes.

Šiai progai „Žalgiris Shop“ sukūrė išskirtinius A.Milaknio marškinėlius, kuriais pasipuošę sirgaliai yra raginami atvykti į rungtynes.

Dviženklį sezonų skaičių Kauno ekipai atstovavęs A.Milaknis kartu su „Žalgiris TV“ jau kalbėjo apie savo sprendimą baigti karjerą bei karjeros etapą „Žalgiryje“, o dabar žaidėjas aprodė jam visas puikiai pažįstamas arenos kerteles ir pasidalijo savo prisiminimais.

„Buvo krūva juokų, kai ateidavome į rūbinę. Halėje, atrodo vos ne vienas kitam ant kelių turėdavai sėdėti, krepšiai netilpdavo, o čia buvo didžiausios erdvės, pirtys, sūkurinė vonia ir šalia esanti treniruoklių salė“, – A.Milaknis prisiminė persikėlimą iš Kauno sporto halės į tuo metu naujai pastatytą areną Nemuno saloje.

Buvęs krepšininkas, stovėdamas ant „Žalgirio“ arenos parketo, papasakojo ir apie savo mėgstamiausias pozicijas atakuoti krepšį iš tolimosios distancijos.

„Kampai ir 45 laipsnių pozicija. Labiausiai nemėgdavau vidurio. Ten, turbūt, buvo mano mažiausias procentas. Reiktų, kad kas nors patikrintų. Mažiausiai buvo kombinacijų „ant vidurio“, – apie savo mėgstamiausias pozicijas atakuoti krepšį pasakojo A.Milaknis.

Aišku, kad taiklūs tolimi metimai yra neatsiejama A.Milaknio karjeros dalis. Bet kokios yra rekordinės kauniečio tritaškių serijos? Buvęs žalgirietis pasakojo, kad visada treniruotėse norėjo pataikyti 100 iš eilės tolimų metimų. Tą pavyko padaryti, tiesa, žaidžiant ne Kaune.

„Rekordas mano įvyko, deja, ne Lietuvoje, o Vitorijoje, kur su treneriu per treniruotę pataikiau 115 metimų iš eilės. Kai tik pradėjau mesti tritaškį, visada norėjau užfiksuoti 100 pataikytų metimų iš eilės. Buvo daug treniruočių su kamuolių padavimo automatu. Būdavo pasidėdavai ten, telefoną filmavimui, jausdavau, kad sumesiu. Buvo didžiausias pasiekiamas – apie 70 sumestų, kai žaidžiau „Žalgiryje“, – pasakojo A.Milaknis.

Pasukus į rūbinę, snaiperis pasidalijo smagiomis istorijomis iš laikų „Žalgiryje“, aprodė smagiausias sėdėjusių žaidėjų vietas bei papasakojo apie tuos sezonus, kada rūbinė skardėdavo nuo linksmų kalbų ir, kada atmosfera nebuvo tokia įkvepianti.

„Finalo ketverto sezonas, – smagiausią atmosferą rūbinėje žaidžiant „Žalgiryje“ įvardijo A.Milaknis. – Antanas, Thomasas, visi šiaip legionieriai buvo girdimi. Ir dar sezonas su Mariumi Grigoniu, kaip bebūtų Eurolygos čempionas, nors po praėjusio sezono, sakė, kad jau su „Panathinaikos“ titulo neiškovos.

Jis mėgdavo reikšti nuomonę rūbinėje. Liūdniausias sezonas buvo, kai komanda buvo surinkta Martino Schillerio. Rūbinę „laikė“ tik ne daugelis žaidėjų. Buvo daug grupelių. Tai persiduoda.“

Trečiųjų „Betsafe-LKL“ finalo serijos rungtynių pradžia – pirmadienį 18.30 val. 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder